Windows 7 dostáva niečo ako Service Pack 2

 
Microsoft uvoľní veľký špeciálny balík aktualizácii pre Windows 7, ktorý by sa dal prirovnať k Service Pack 2.

Service Pack 1 pre Windows 7 Microsoft uvoľnil ešte v roku 2011 a ak ste si teda za posledných 5 rokov nainštalovali Windows 7 so SP1, prešli ste si sťahovaním stoviek aktualizácii a množstvom reštartov kým sa váš Windows 7 dostal do najaktuálnejšieho stavu. Čista inštalácia Windows 7 sa totiž snaží dohnať všetky vydané aktualizácie počas posledných rokov čo sa rozhodne nepodarí odbaviť jediným reštartom.
 
Microsoft nás čoskoro od tohto odbremení nakoľko oznámil, že vydá kumulatívny balík aktualizácii pre Windows 7 Service Pack 1 a pre Windows Server 2008 R2. Táto aktualizácia v jednom balíku zahrnie všetky bezpečnostné a iné aktualizácie, ktoré boli vydané od Service Pack 1 až do apríla 2016. Jedinou inštaláciu tak vybavíte 5 rokov aktualizovania.
 
 
Práve vďaka tomuto správaniu sa daný kumulatívny balík podobá na Service Pack 2 a tak ho aj mnohí začali označovať. Tento balík bude navyše možné vložiť ako obraz inštalačného média a tak ho inštalovať. Microsoft však žiadne označenie Service Pack 2 nezavádza a operačný systém bude aj po nainštalovaní hlásiť, že sa stále používa Service Pack 1. Pre inštaláciu nového balíka sa vyžaduje, aby bol nainštalovaný Service Pack 1 a aktualizácia KB3020369.
 
Najväčšou zvláštnosťou je však zrejme spôsob distribúcie tohto balíka. Microsoft ho totiž neposkytne automaticky cez Windows Update, ale budete si ho musieť manuálne stiahnuť cez stránky Microsoftu aby ste nainštalovali všetky aktualizácie naraz. Inštalácia je teda úplne v rukách používateľa a Microsoft vám ju nebude tlačiť. Návšteva Windows Update spôsobí len tradičné postupne sťahovanie a inštalovanie aktualizácii s niekoľkými reštartmi.
 
Pre aktualizácie uvoľnené po apríli 2016 si Microsoft nachystal tiež novinku. Sú ňou akési mesačné balíky, v ktorých obsiahne všetky aktualizácie okrem tých bezpečnostných, ktoré boli v danom mesiace vydané. Tieto mesačné balíčky budú distribuované cez Windows Update pre systémy Windows 7 Service Pack 1, Windows Server 2008 R2, Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2. Bezpečnostné aktualizácie budú aj naďalej uvádzané samostatne.
 
Horšou správou je, že jednotlivé aktualizácie prestane Microsoft publikovať na Microsoft Download Centre. Miesto toho ponúkne tieto aktualizácie cez Microsoft Update Catalog, ktorý však v súčasnosti vyžaduje použitie Internet Explorer 6.0 alebo novšieho a doplnok ActiveX. Cez iný prehliadač tak neuspejete. V lete by však malo dôjsť k zmene a Microsoft Update Catalog bude spolupracovať aj s inými prehliadačmi.
 
 
Komentáre (5)
Peto00
Ale podstatnu informaciu kde sa to da stiahnut ste sem jasne nedali, keby ste to aspon opisat vedeli poriadne https://blogs.technet.microsoft.com/windowsitpro/2016/05/17/simplifying-updates-for-windows-7-and-8-1/
hurkov
znie to dobre, ale urcite si ho nestiahnem. Nakolko by som asi ani 1SP nestiahol ,ale urcite hry a veci to vyzdaduju :-( ,no tento akoze SP2 bude mat v sebe urcite implemetovane niektore aktualizacie ,ktore robia ,,bordel´´ (telemetry) ,takze radse nie ,dakujem -sam si vyhladam a instalujem co chcem. Mne to za to stoji....
Pjetro de
po instalacii to bude treba precistit skriptikom: Aegis for Windows 7/8.x - Block all known Microsoft spying and Windows 10 upgrade elements http://dopice.sk/gPS a malo by to byt ok ;)
hurkov
diky Pjetro, zaujimava utilitka , bodaj by to bolo ako odporucana aktualizacia (niekto by to na cierno nahodil do MS aktualizacii :-) ,bola by sranda na reakcie ludi (tych beznejsich) keby vedeli o co vobec ide...
hurkov
Pjetro - mam problem. Uz aj sa ho snazim riesit ,avsak zatial bezuspensne- Po spusteny toho aegis-u som sa dostal do bodu kde my aktualizacie hlasia : chybovy kod: 8024402c bohuzial aj naistalovane aktualizacie zmizli z ukazky, neviem co s tym ? mama win 7 64bit. skusal si to sam ? lebo toto nie je dobre... https://www.google.sk/?gfe_rd=cr&ei=T-I-V6DVFY6u8weWmbegCg&gws_rd=ssl#q=windows+8024402c+repair
Pridať nový komentár
TOPlist