Windows 10 v2004 prináša aktualizáciu so záplatami

Používatelia, ktorí majú už najnovšiu verziu Windows 10 v2004 by nemali ignorovať a nainštalovať prvú kumulatívnu aktualizáciu záplat.

Aktualizácia má označenie KB4557957 a je dôležitá, keďže opravuje problémy, ktoré nie sú obsiahnuté vo veľkej aktualizácii 2004. Je paradoxné, že tak veľká spoločnosť, akou je Microsoft, nedokáže aj pri množstve beta testerov ponúkať používateľom plne funkčné a stabilné aktualizácie. Už sa stalo viac-menej zvykom, že každá nová aktualizácia má prvý pol rok až rok bugy a trvá kým sa „vychytajú“. Z tohto hľadiska preto odporúčame vždy s aktualizáciou počkať.

KB4557957 prináša zvýšenie bezpečnosti prehliadačov Edge a IE, či bezpečnosť balíka MS Office. Takisto zvyšuje zabezpečenie pri používaní externých zariadení (ako sú herné ovládače, tlačiarne a webové kamery) a vstupných zariadení (ako je myš, klávesnica alebo stylus). Spoločnosť však v správe okrem upozornenie na aktualizáciu upozorňuje, že počas korona krízy pozastavuje aktualizácie označené ako C a D, teda tie najmenej prioritné (ktoré sú vydávané tretí a štvrtý týždeň) na základe svojho vyhlásenia z konca marca tohto roka.

Zdroj: Microsoft

Komentáre (2)
Pjetro de

"Je paradoxné, že tak veľká spoločnosť, akou je Microsoft, nedokáže aj pri množstve beta testerov ponúkať používateľom plne funkčné a stabilné aktualizácie."

Win10 bezi na miliarde zariadeni (uz sa im to tusim konecne podarilo po 5 rokoch a nie po 3 rokoch) a su to zariadenia neskutocne vela podivuhodnych druhov od nejakych super-ULV 2in1 konvertibilnych notebooko-tabletov az po pracovne stacice s i9 10980XE . A tych kombinacii najroznejsieho hardveru vsetkych druhov moze snad byt kvadriliarda. Kazdy zapadnuty radic, kazda zapadnuta zvukovka na kazdej podivuhodnej doske. To tych par milionov beta-testerov akoze vsetko pokryje?

Napr. taky Raspberry PI ma v kazdej svojej aktualnej generacii JEDEN JEDINY druh hadrveru. Lisi sa to kapacitou RAM ci nejakymi pridanymi/odobranymi ficurami. Proste JEDEN JEDINY druh hadrveru, nie kvadriliarda kombinacii hardveru. Preto je otestovanie a kompatibilita 100,0000000000%. A pre tento HW je prisposobeny OS na baze Linuxu s nazvom Raspbian a boot loaderom NOOBS.

Martin Klokner

Windows 7 bežali takisto va miliónoch zariadení a neboli so systémom zďaleka také problémy, aké má každý update Windows 10. Takisto je zaujímavé, že tie chyby vždy odladia tak o pol roka až rok - v čase keď vyjde nová verzia buildu a zase s chybami. Takža áno a rozhodne. Radšej nech počkajú ten rok alebo pol rok a ponúkajú to ľuďom ako beta verzie. A celý ciklus updatov môžu o rok posunúť.
Veď aj nový Android prestavia v lete alebo pred letom, ako napr. teraz (Android 11 beta 1) a finálnu verziu posunú až koncom tretieho štvrťroka, prípadne mnohé mobily ho dostanú až na začiatku roka alebo jari ďalšieho roka. Aký problém to spraviť rovnako s Windows 10? Nehovoriac o tom, že Android hoci mnohí ju dostanú na nový rok alebo jar nasledujúceho roka tam majú kopu nadstavieb a blbostí čo výrobca musí doladiť, ale pri Windows 10 žiadne nadstavby nie sú (ak nepočítame bloatware pri mnohých výrobcov - ale bloatware tam dáva aj samotný Microsoft pri tom množstve Metro UI appiek čo tam zbytočne predinštaluje - stačila by Kalkulačka, obchod a koniec. Žiadne email, kalendár, taká app, hentaká, skener, fax, neviem čo - vždy 20 apps takýchto musím vyhodiť)

Rozhodne si teda za textom "Je paradoxné, že tak veľká spoločnosť, akou je Microsoft, nedokáže aj pri množstve beta testerov ponúkať používateľom plne funkčné a stabilné aktualizácie." ktorý som použil v novinke stojím. Je to opodstatnená výčitka a rozhodne férová aj spätná väzba pre Microsoft.

Pridať nový komentár
TOPlist