Windows 10 po piatich rokoch na jednej miliarde PC

Spoločnosť Microsoft oznámila, že konečne dosiahla jednu miliardu inštalácií systému Windows 10. Nárast inštalácii zrejme spôsobil ukončenie podpory sedmičky.

Najnovšia desiatka tak je konečne nainštalovaná na miliarde zariadení. Spoločnosť to oznámila e-mailom s poďakovaním adresovanou jej používateľom za to, že dosiahli vytúžený cieľ sledovaný od roku 2015, teda od roku uvedenia produktu na trh, ktorý bol pôvodne stanovený za tri roky. Ako uviedli v texte: „Sme vďační miliarde ľudí, ktorí používajú zariadenia so systémom Windows 10 na robenie skvelých vecí“.

Treba dodať, že v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom sa zvýšil počet inštalácii z 900 miliónov na miliardu. Zatiaľ nie je známe, aký vplyv na zvýšenie má ukončenie podpory Windows 7, ktorý patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie operačné systémy Redmondskej spoločnosti.

Zdroj: WBIT

Komentáre (2)
Pjetro de

Okrem Win7 bol aj WinXP tiez oblubeny. Nastup oboch bol pomaly a oba mali pred sebou katastrofalne nedorobky: WinXP mal pred sebou Win Me a musel pokorit zakladnu pouzivatelov Win 95/98 s neporovnatelne slabsim hardverom, ale nakoniec to WinXP dokazal a kraloval este dllllho po uvedeni nielen Win Vista, ale aj Win7.

Win7 mal pred sebou nedorobok s nazvom Win Vista ale zase musel pokorit zakladnu pouzivatelov WinXP tiez so slabsim hardverom, ale nakoniec to Win7 dokazal a kraloval este dllllho po uvedeni nielen Win8/8.1 nedorobkov ale este aj po uvedeni Win10.

S Win10 sa situacia zrejme zopakuje, ale na to si este min. 6-7 rokov pockame.

Milan

Hlavne po "dobrovolnej instalacii nasilu" je to krasny uspech.

Pridať nový komentár
TOPlist