Windows 10 je už na pol miliarde zariadení

, Autor: kupcik
 
Najnovší operačný systém z dielne spoločnosti Microsoft, Windows 10, sa nachádza už na pol miliarde zariadení na celom svete.

Nástup operačného systému Windows 10 prekonal nasadenie všetkých predošlých verzií operačných systémov Microsoftu a dnes, takmer dva roky od uvedenia na trh, sa nachádza na pol miliarde zariadení po celom svete. Podľa vyjadrení výkonného riaditeľa Microsoftu, Satya Nadellu, je posledný operačný systém za uplynulých 8 mesiacov nasadený na 100 miliónov nových zariadení. V septembri 2016 totiž štatistiky hovorili o prítomnosti Windows-u 10 na 400 miliónoch zariadení.
 
 
Ani zďaleka sa však spoločnosti nepodarí naplniť stanovený cieľ, podľa ktorého sa mal Windows 10 do roku 2018 nachádzať na miliarde zariadení. Dôvodom je aj nižší záujem o tradičné počítače zo strany spotrebiteľov. Množstvo z nich si vie každodenné veci vybaviť pomocou svojich smartfónov alebo tabletov, ktoré pracujú na operačných systémoch iOS alebo Android. Tým prichádza Microsoft o dôležité čísla.
 
Americký gigant však nevzdáva boj o zákazníkov a neustále sa snaží prinášať nové vylepšenia. V systéme Windows 10 sa preto nachádza aj digitálna asistentka Cortana, ktorá by mala konkurovať Siri od Apple alebo asistentke od spoločnosti Google.
 
 
Kľúčové slová
Microsoft, Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: je už na pol miliarde zariadení

Po skusenostiach s Windows 10 som ho odinštaloval a vrátil som sa k Windows 7. Dôvodom nespokojnosti bola modrá obrazovka so stop code. Toto sa mi podarilo odstrániť jedine návratom k Windows 7. Windows 10 nikdy viac!!!!!!

Re: je už na pol miliarde zariadení

Prečo si myslíš že je chyba vo Win10??? Pol miliarde uživateľom to funguje a len tebe to nejde... Hľadaj chybu vo svojom gepli čo ešte pamatá Win95 a pokiaľ máš z tých novších, tak chyba bude určite medzi monitorom a stoličkou!

Re: je už na pol miliarde zariadení

Windows 10 je po Windows XP, asi to najlepšie z ich dielne. Pokiaľ sa zobrazila hláška "stop code" je potrebné zistiť originalitu nainštalovaného OS.

Re: je už na pol miliarde zariadení

Skôr či neskôr skončí aj podpora pre Win 7, takže asi by si mal radšej skúsiť DOS :)

Re: Windows 10 je už na pol miliarde zariadení

Ach, skoda tolkeho hardveru

Re: Windows 10 je už na pol miliarde zariadení

Win 10 slúži iba k získaniu peňazí od občanov. Má veľa nepotrebných aplikácií a užívatelia, ktorý nie sú pripojený na internet je úplne zbytočný.

Re: Windows 10 je už na pol miliarde zariadení

Lekcia z logiky:
- ludia sa nahlas nestazuju, tak to vsetkym dobre funguje
- Win10 je na pol miliarde zariadeni, tak to musi byt super dobre
- vlada v Severnej Korei ma tiez podporu 100% ludi tak musi byt super
- neviem co povedat tak zacne ludom nadavat do geplov

Poslať nový komentár

TOPlist