WiFi sa nachádza už na všetkých staniciach metra v New Yorku

 
Predstavitelia amerického mesta New York dali miestnym obyvateľom sľub, že do konca roku 2016 budú všetky stanice metra pokryté WiFi signálom. A do nového roku môžu vstúpiť s dobrým pocitom, keďže záväzok sa poradilo splniť.

V posledný deň roku 2016 bolo WiFi signálom pokrytých všetkých 279 staníc metra, a obyvatelia New Yorku môžu za internetovú konektivitu ďakovať americkej telekomunikačnej spoločnosti Transit Wireless. Pokrývanie staníc nebolo jednoduchou záležitosťou a niektoré z nich hlásili pokrytie až na poslednú chvíľu v starom roku. Dôležité je ale to, že sa sľub podarilo naplniť.
 
 
Prvé stanice sa pripojenia na internet pomocou WiFi dočkali ešte v roku 2011 a po piatich rokoch úsilia prišli na rad aj tie posledné. Pokrytie zatiaľ ale nie je ideálne, a na niektorých miestach môže signál vypadávať. Na bezchybné pokrytie si obyvatelia New Yorku budú musieť ešte niekoľko týždňov počkať.
 
Pripojenie na internet však nebude dostupné medzi niektorými stanicami, kedy sa súprava metra bude presúvať medzi jednotlivými zastávkami. V tomto prípade je veľmi reálna šanca na výpadok pripojenia.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist