WhatsApp mení podmienky používania služby

Populárna komunikačná aplikácia mení podmienky používania.

Používatelia populárnej služby WhatsApp dostávajú postupne oznámenie o zmenách v podmienkach užívania, kde sa ako hlavný dôvod spomínajú nové podmienky pravidiel ochrany osobných údajov. Taktiež sa spomínajú tri kľúčové aktualizácie, ktoré majú zásadný vplyv na doterajšie fungovanie služby. Zmena hovorí o tom, ako bude Whatsapp po novom pristupovať ku spracovávaniu vašich osobných údajov, ale aj ako môžu firmy využívať služby na hostovanie na Facebooku. Spomína sa aj hlbšia integrácia služieb medzi Facebookom a Whatsappom.

Tieto zmeny majú nadobudnúť platnosť už 8. februára 2021, takže ak chcete naďalej využívať Whatsapp, nemáte inú možnosť ako akceptovať nové podmienky služby alebo sa vzdať používania služby. Whatsapp sa už dlhšie pripravoval na túto integráciu a zo začiatku umožnil používateľom nezdieľať svoje dáta s Facebookom, ale v poslednej aktualizácii túto možnosť odstránil a nedal tak už užívateľom na výber.

Facebook sa bráni tým, že chce užívateľom ponúknuť lepšie možnosti používania jeho komunikátorov, ale sú tu aj obavy ohľadom ochrany súkromia. Ešte minulý rok sa Mark Zuckerberg sťažoval na novú verziu iOS pre Apple iPhone, kedy aplikácia dostala silné obmedzenia zo strany Applu na sledovanie jeho užívateľov cez smartfóny. To Facebooku znemožnilo lepšie cieliť reklamu na jednotlivých používateľov.

Zdroj: XDA-Developers, Logos-World.net,

Pridať nový komentár
TOPlist