EN

Western Digital rozširuje portfólio o 6TB disky pre NAS

 
Jeden z lídrov na trhu s pevnými diskami rozširuje svoju radu diskov určených pre NAS o nové disky s kapacitou až 6TB.

Nové disky spadajú do rady WD Red určenej práve pre úložiská NAS pre domácnosti a menšie podniky. Pribudnú však aj pevné disky WD RedPro určené pre stredné a veľké firmy. Oba disky majú 3,5" formát. WD Red sú dostupné v kapacite od 1TB po 6TB zatiaľ čo WD RedPro majú kapacitu 2-4TB. 
Disky rady WD Red boli uvedené na trh ešte v roku 2012 no teraz je s uvedením modelov s vyššími kapacitami dosiahnutý vyšší výkon aj s využitím technológie WD NASware 3.0 čo je vylepšená verzia pôvodnej technológie WD NASware. Táto technológia slúži pre zvyšovanie výkonu systému. Súčasťou tejto rady je taktiež technológia 3D ActiveBalance Plus ktorá výrazným spôsobom vylepšuje celkový výkon diskov a ich spoľahlivosť. Ako bonus ponúka spoločnosť WD pre zákazníkov aj neustálu podporu zdarma 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
 
Podobné technológie platia aj pre radu WD RedPro. Nárast kapacity zaznamenali však aj "zelené" disky WD Green. Tie budú dostupné taktiež v 6TB kapacitách pričom tieto disky sa vyznačujú tichším a chladnejším chodom zameraným na úsporu energie.
 
Doporučená cena pre WD Red 5TB je 239€, WD Red 6TB bude stať 289€. WD RedPro 2TB štartuje s cenou 149€, 3TB model má cenu 179€ a najvyšší 4TB disk bude stať 239€. Na disky rady WD Red výrobca poskytuje 3-ročnú záruku, zatiaľ čo na WD RedPro disky sa vzťahuje až 5-ročná záruka.
 
Zdroj: TS
Pridať nový komentár
TOPlist