Western Digital obnovil dohodu o patentovej licencii so Samsungom

, Autor: tomasklucar

Svetový líder v technológii uskladňovania dát včera oznámil podpis zmluvy týkajúcej sa zdieľania portfólia polovodičových patentov.<--break- />

Podmienky dohody sú retroaktívne ku koncu predošlej zmluvy, ktorá vypršala 14. augusta 2016. Nová zmluva má trvanie až do konca roka 2024. Dohoda sa týka práv na patenty oboch firiem zahŕňajúce multi-levelové články flash pamäte a flash úložné systémy. Originálna zmluva, ktorá vznikla už v roku 1997 a odvtedy bola obnovená dva krát, povolila Samsungu používať patentované technológie flash pamäte vyvinuté firmou SanDisk, ktorú Western Digital získal v máji 2016.

Táto dohoda poukazuje na silu a hodnotu duševného vlastníctva oboch firiem a umožňuje WD pokračovať a sústreďovať sa na vývoj a výskum ďalšej generácie flash technológií. V čase, ked WD získal SanDisk, bola táto spoločnosť hlavný inovátor v tejto oblasti už skoro 30 rokov a investovala miliardy dolárov do dizajnu, výroby a sprostredkovania flash produktov na trh. Dohoda umožňuje Western Digitalu umocniť hodnotu akvizície SanDisku a prehlbuje obojstranne výhodný vzťah so Samsungom. Finančné podrobnosti novej zmluvy neboli zverejnené.

Zdroj: techpowerup.com

 

Kľúčové slová
Samsung, SanDisk, Western Digital
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist