Výsledky benchmarku Exynos 990 z Galaxy Note 20 Ultra sú sklamaním

Rovnako ako ostatné vlajkové lode Galaxy, príde aj nadchádzajúce Galaxy Note 20 v dvoch variantoch procesorov - Qualcomm Snapdragon 865+ a Exynos 990.

Predtým sme očakávali, že Samsung použije iba s verziou Qualcommu, ale ukázalo sa, že stále bude držať svoju vlastnú radu čipových sád (pre Európu, Snapdragony sú dodávané iba na trh do USA). Na výpise Geekbench sa teraz objavila varianta Exynos Galaxy Note 20 Ultra. No a keď sa pozrieme na skóre, mnohí z nás môžu byť sklamaní.

V zozname Geekbench sa Galaxy Note 20 Ultra objavil s 10GB RAM, Exynos 990 SoC a operačným systémom Android 10. Pokiaľ ide o skóre, podarilo sa mu dosiahnuť 928 bodov u jednojadrového teste a 2721 vo viacjadrové teste. Už vieme, že mnoho smartfónov série Galaxy S20 s Exynos 990 je na tom horšie než jej konkurenti so Snapdragonom. Táto medzera vo výkone tak spoločnosti rozhodne znížila reputáciu. Fanúšikovia Galaxy telefónov dokonca aj podpisovali petíciu, v ktorej žiadali spoločnosť Samsung, aby na svojich vlajkových lodiach už nepoužívala Exynos čipsety.

Aby sme to uzavreli, výrobca plánuje použitie vylepšenej verzie Exynos 990 pri modeloch Note 20. Tak aspoň hovoria nedávne informácie, ktoré prenikli na verejnosť, pričom podľa nich má vylepšený Exynos mať vyšší výkon ako Snapdragon 865+. Avšak prvý benchmark predchádzajúce informácie nepotvrdzuje a opak je pravdou. Otestovali teda inžinieri zo spoločnosti v teste finálny kus s vylepšeným procesorom, alebo išlo o nie úplne finálnu verziu, ktorá nebude výkonom až tak ohurovať? Ako to všetko dopadne sa dozvieme už o pár dní. Samsung totiž predstaví celú sériu Galaxy Note 20 na nadchádzajúce udalosti Galaxy Unpacked 2020, pričom konferencia sa bude konať 5. augusta. Popri Note 20 uvidíme ďalšie kúsky ako Galaxy Tab S7, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Watch 3 a Galaxy Buds Live.

Zdroj: GCh

Pridať nový komentár
TOPlist