Výroba iPhone-ov sa možno v budúcnosti presunie do USA

 
Najnovšie správy z USA hovoria o tom, že sa začína diskutovať o možnostiach presunutia výroby populárnych iPhone-ov z Číny do Spojených štátov.

Nový prezident USA, Donald Trump, v predvolebnej diskusii otvorene hovoril o jeho plánoch podporiť miestnu ekonomiku tým, že požiada najväčšie technologické firmy, aby začali svoje produkty vyrábať na domácej pôde. Výnimkou nie je ani spoločnosť Apple, a Trump chce dať populárnym počítačom a smartfónom označenie „Made in USA“. 
 
 
Najnovšie správy, ktoré zverejnil portál Nikkei Asian Review hovoria o tom, že sa naozaj začalo niečo diať. V budúcnosti by totiž mohla byť presunutá výroba smartfónov iPhone do USA. Ak nie úplne celá, tak minimálne určitá časť. Aj keď sa zatiaľ nejedná o žiaden konkrétny krok, už len začiatok špekulácií niečo znamená. Podľa správ portálu požiadal technologický gigant s jabĺčkom v logu spoločnosti Foxconn a Pegatron, aby preskúmali možnosti presunu výroby zariadení Apple do USA.
 
Prvotné rokovania mali prebehnúť ešte v júni tohto roka. Reakcia oboch spoločností je úplne protichodná, keďže Foxconn sa k plánom Apple postavil pozitívne, zatiaľ čo Pegatron túto možnosť zamietol kvôli vysokým nákladom. 
 
Nechajme sa teda prekvapiť, aké zmeny na nás chystá administratíva na čele s Donaldom Trumpom, a či sa technologickí giganti nakoniec rozhodnú nadobro opustiť výrobné linky v Ázii.
 
 
Komentáre (5)
Robo7
Ak v USA zamestnajú imigrantov za pár $ na hodinu môžu presunúť výrobu všetkého domov a nalepiť nálepku made in.....stačí na pár hodím otvoriť hranice s Mexicom a všetko je vybavené. V Európe to už máme , prečo sa neinšpirovať aj za oceánom. Pracovná sila za pásom je budúcnosť nielen u nás.....rovnaký pohyb každý deň , po celý rok ,po celý život,vskutku tvorivá činnosť pre pána tvorstva :-)
Kalo
To je dobrý krok, Čína už dlho tlačí na západné firmy, aby presúvali R&D k nim, takže snaha západu pripraviť ich o výhodu vo výrobe je logický protiútok. Len ešte potrebujeme pár takých vodcov aj v Európe. Aj keď na druhej strane, radšej by som bol aby môj nový Ajfon skladal nejaký aziat, a nie neger s palcami ulepenými od KFC.
miroslav-k1965
vskutku zaujimava informacia... dozvedeli sme sa dokopy nič, toto vedia ale všetci: https://youtu.be/NBhBW-Y7bek
dezyder
ha ha ha ... ved to by musel potom stat 1863,57 $$ (poslu v aplli toho donalda někam .... kam patrí)
x3m
Jedine co sa mozno presunie je montazna hala, ale komponenty budu nadalej chodit z Ciny. Apple da potom velku nalepku Made in US a prihodi k tomu taku stovku k cene. A jupi, hned je svet lepsi :)
Pridať nový komentár
TOPlist