Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa majú astronauti v skafandroch vykadiť

, Autor: tomasklucar

Vyprázdňovanie sa vo vesmíre je vážna vec.<--break- />

Cestovanie vesmírom so sebou prináša veľa problémov. K nebezpečenstvám extrémnych teplôt, vákua, chýbajúcej gravitácie, radiácie a iných, sa musia astronauti vysporiadať aj s ľudskými biologickými funkciami. Špecificky: aký je najlepší spôsob vykonať potrebu v skafandri?

V prípade núdze, skafandre dokážu poskytnúť čistý vzduch, ochranu, vodu a dostatok živín pre astronauta aby prežil až 6 dní. Stále ale neexistuje adekvátny spôsob, ako sa zbaviť telesného odpadu. Momentálne je riešením v prípade, že má astronaut potrebu odpovedať na volanie prírody, použitie plienok. Tie sú ale veľmi nepohodlné po… použití, a predstavujú tiež riziko infekcie, ak ich astronaut alebo hocikto iný majú na sebe viac ako deň.

Na vyriešenie tohto extrémne exkrementového problému sa NASA obrátila na crowdfundingovú platformu HeroX. Navrhnutý systém by mal byť schopný nazbierať 75 gramov fekálií a 1 liter moču za deň po dobu šiestich dní. Ktokoľvek, kto navrhne riešenie bez potreby použitia rúk, ktoré je schopné fungovať v mikrogravitácii a nebude vypúšťať kyslík, môže vyhrať odmenu až 30 000 dolárov.

Vo videu sa astronaut Richard Mastracchio vyjadril: „Keď sa ľudstvo dostáva čoraz ďalej od Zeme smerom k Mesiacu a Marsu, čelíme mnohým problémom. Väčšina z nich je veľmi komplexná a technická. Niektoré z nich sú ale také jednoduché, ako napríklad ‚Ako ísť na záchod vo vesmíre?‘“

Ak si myslíte, že dokážete prísť na riešenie tohto problému, pozrite si podrobné kritériá systému, a potom už len nezabudnite zaregistrovať vaše riešenie do 17:59 CET 20. decembra. Sme si istí, že astronauti vám budú veľmi vďační.

Zdroj: techspot

 

Kľúčové slová
NASA
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa ...

Na slipovu plienku namontovať odsavacku pri zadnej časti a spraviť vývod na exkrementy

Re: Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa ...

tabletky proti sraniu

vyzliest skafander a ist sa vysrat na zachod tak ako to robia ostatny na zemi bez skafandrov

No tak to už sa vážne blíži koniec sveta vážení, ked mozgy z NASA nevedia prísť nato ako sa vysrať vo vesmíre. Zatial čo hollywood nám ponúkne to ako sa hovno v skafandri zrecykluje a môžeme ho znova servírovať ako pokrm.A v skafandri bude pretlaková komora na hovná a je to vyriešené. Alebo normálne hajzel mu pripevnite k ruksaku :D šak aj tak to pre neho nebude velká váha

Re: Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa ...

OK, ale oni sa chcú vysrať bez použitia rúk a to sa nedá ani na zemi, keď nechceš mať osratu riť, nie to ešte v beztiažovom stave.

Re: Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa ...

Ja vam dam navod: nezrat! Pit len tekutu stravu.

Re: Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa ...

Ak by som to fakt dobre vyriesil zaplatia bez problemov aj milion. Isto by som nebol tak blby nechat si ten napad ukradnut niejakim curnikom (crowdfundingom).

Nejest a nepit :) kedy mam ocakavat 30 000?
Dakujem

Re: Vyhrajte 30 000 dolárov za navrhnutie spôsobu, ako sa ...

najskor skuste ten mesiac a potom rozmyslajte o marse, a dajte im plienky ktore znicia hovno a kozmonauti si daju nove, ako ked sa prebaluju deti

Dvojite skafadrove nohavice

Poslať nový komentár

TOPlist