Vydanie 3DMark

Fínsky výrobca Futuremark vydá dnes o 19:00 stredoeurópskeho času najnovší prírastok do rodiny benchmarkov so strohým názvom 3DMark. Nasledujúca novinka je aktualizovaná o odkazy na stiahnutie Basic verzie a aktuálne dianie.

klikni pre zväčšenie

Najnovší benchmark je založený na Direct3D 11 engine, ktorý dokáže podľa podpory obmedziť svoju funkcionalitu na Direct3D 9 alebo Direct3D 10 a tak pokryť širokú škálu zariadení od smartfónov, cez tablety až po stolové počítače. Dnes však bude vydaná iba verzia pre PC. Verzie pre iOS, Android a Windows RT budú vydané neskôr, podľa slov Futuremarku, v horizonte niekoľkých týždňov. 

Pre PC budú dostupné už tradične 3 verzie. Voľne stiahnuteľná Basic Edition a dve platené verzie Advanced Edition, Professional Edition. Podporované OS sú Windows 8, Windows 7 a Windows Vista. Pre spustenie všetkých testov je nutné mať grafickú kartu s podporou Direct3D 11.

klikni pre zväčšenie

3DMark obsahuje tri testovacie sady určené pre špecifický hardvér. Ice Storm určený pre mobilné zariadenia, Cloud Gate určený pre notebooky a slabšie PC a Fire Strike pre najvýkonnejšie osobné počítače. Advanced a Professional edition naviac obsahujú vstavaný Extreme preset Fire Strike testovacieho setu, určený pre SLI a CrossFire zapojenia. Každá testovacia sada zobrazí vlastné skóre, ktoré je možné porovnať len s rovnakou testovacou sadou. Nastáva teda podstatný rozdiel oproti minulým verziám 3DMark. Nebude zobrazené celkové skóre.

Novinka, ktorá určite mnohých poteší, je schopnosť 3DMark zaznamenávať spolu s FPS aj dôležité údaje ako teplotu, spotrebu, frekvencie testovanej grafickej karty, procesora, prípadne iného podporovaného hardvéru.

klikni pre zväčšenie

Kompletnú recenziu 3DMark s rozborom jednotlivých testov a množstvom výsledkov môžete očakávať v blízkej budúcnosti, nakoľko dostane aj PC.sk svoju kópiu až s oficiálnym vydaním o 19:00. Táto novinka bude po oficiálnom vydaní aktualizovaná o odkazy na stiahnutie Basic verzie.

Odkazy na stiahnutie Basic verzie 3DMark:

(veľkosť inštalačného súboru ~970 MiB)

Aktuality:

18:29 stredoeurópskeho času, Basic verziu 3DMark je už možné stiahnuť z alternatívnych serverov, ktoré sa očividne úplne nedržali oficiálneho času vydania (19:00 CET).

18:45 stredoeurópskeho času, po sprístupnení oficiálnej stránky s odkazmi na stiahnutie je stránka Futuremark nefunkčná. Očakávané sprístupnenie stránky je o 19:00 stredoeurópskeho času.

18:52 stredoeurópskeho času, stránka Futuremark.com je znovu prístupná. Dá sa dedukovať, že nedávne zablokovanie bolo spôsobené preťažením servera.

19:00 stredoeurópskeho času, email od Futuremark s 3DMark linenciou pre PC.sk prišiel presne.

19:01 stredoeurópskeho času, Futuremark zverejnil nové video k vydaniu 3DMark.

Zároveň zverejnil Futuremark ceny platených 3DMark verzií a limitované zľavy k vydaniu nového 3DMark. Cena za Advanced Edition je $24.99 a za Professional Edition $995.00.

Zľavy:

  • Ak už vlastníte 3DMark 11 Advanced Edition, ušetríte 25% z ceny 3DMark Advanced Edition pri kúpe cez Futuremark obchod.
  • Ak kúpite 3DMark Advanced Edition v prvom týždni (od 4.2. do 10.2.2012) cez Steam, ušetríte taktiež 25% z jeho ceny.

Produkty s pribalenými 3DMark verziami:

  • 3DMark Advanced Edition dostanete zadarmo k rôznym MSI základným doskám a grafickým kartám.
  • 3DMark Advanced Edition dostanete taktiež zadarmo ku Galaxy značkovým komponentom.

Ďalšie informácie na oficiálnej stránke Futuremark.

19:20 stredoeurópskeho času, autor novinky sa s Vami lúči a ďakuje, že ste spolu s ním sledovali aktuálne dianie. Dovidenia pri vydaní ďalšieho 3DMark.

Ako hodnotíte nový 3DMark? Zaujal Vás Fire Strike po grafickej stránke? Máte záujem o kúpu platenej verzie? Ako obstál Váš hardvér v testoch? Prispejte vašim názorom a/alebo 3DMark výsledkom do diskusie pod novinkou alebo do témy v našom diskusnom fóre venovanej 3DMark. Tešíme sa na Vaše príspevky!

Zdroj: Futuremark

Komentáre (5)
Shatterhand
To ich heslo je trošku mätúce - "one benchmark for all your devices". Ono to tak úplne nie je pravda...síce jeden program vie otestovať všetky zariadenia, ale nie je to jeden, sú to 3 testy pre všetky zariadenia.
crux2005
Slovník Futuremark je v tomto konzistentný. Benchmark = program. Ergo, nesúhlasím s tým, že by bolo ich heslo mätúce. :)
pif666
hm instalacka skoro 1GB, v teste 1 recyklovana vesmirna lod z vantage? grafika aspon podla youtube hrozna. Nestaci zapnut milion efektov, ked mate neschopneho grafika ... kto sa ma nato pozerat.
crux2005
3DMark neobsahuje len 1 test ale až 3 a fakt, že v Ice Gate je vesmírna loď _podobná_ tej z 3DMark Vantage je zámer Futuremark. Či je grafika hrozná alebo nie je je už Váš osobný názor. Môj osobný názor je, že grafika Fire Strike je veľmi vydarená.
Shatterhand
To je síce pekné, avšak slovo bechmark neznamená program. Z definície slova "benchmark" sa to dá chápať dvojako. Ale vieme čo tým mysleli...
Pridať nový komentár
TOPlist