Volvo plánuje predávať len elektromobily

Volvo plánuje predávať od roku 2030 len elektromobily.

Švédska automobilová spoločnosť chce od roku 2030 predávať len elektromobily. Zároveň s týmto rozhodnutím v automobilke skončí éra benzínových, dieselových a hybridných automobilov. Spoločnosť chce týmto krokom znížiť emisie uhlíka. Tak isto po vzore konkurenčnej Tesly, chce Volvo zatvoriť všetky automobilové predajne a predáva svoje elektromobily len formou on-line predaja. Vďaka tomuto kroku, spoločnosť ušetrí nemalé náklady na prevádzkovanie týchto predajní. Zároveň výrobca tvrdí, že ceny pre zákazníkov budú transparentnejšie a bude predávať menej produktov.

Výrobca automobilov hovorí, že v tejto dobe už nie je miesto pre klasické spaľovacie automobily. Samozrejme, nejde o jedinú automobilovú spoločnosť, ktorá chce byť plne elektrická. Podobný názor má aj britský výrobca Jaguar, ktorý chce byť plne elektrický do roku 2025, naproti tomu luxusná automobilová spoločnosť Bentley by rada prešla na plne elektrický pohon svojich automobilov v roku 2030.

Spoločnosť Volvo vlastní čínsky konglomerát Geely. V roku 2019 predstavil tento švédsky výrobca, svoj prvý plne elektrický automobil Volvo XC40 Recharge s dojazdom 322 kilometrov. Nabitie batérie na 80 percent kapacity trvá v tomto prípade 40 minút.

Zdroj: TheVerge,

Pridať nový komentár
TOPlist