Volkswagen predstavil revolučné elektrické auto s obrovským dojazdom

, Autor: Ján Kisty

Volkswagen predstavil plne elektrické vozidlo zatiaľ s názvom Volkswagen I.D. Na trh príde v roku 2020 a sľubuje obrovský dojazd.

Automobilka VW už malé skúsenosti s elektrickými vozidlami má, spomenieme napríklad VW e-Golf či e-UP. Obe vozidlá majú dojazd len približne 150 kilometrov a sú preto na dlhšie trasy nevhodné. Za model e-Golf si automobilka pýta niečo nad 32 000€, keď si porovnáme pripravovaného konkurenta s rovnakou cenou a 2-2,2× väčším dojazdom, tak si uvedomíme, že auto nemá čo ponúknuť, teda okrem okamžitej dostupnosti. Automobilka počíta, že v roku 2025 by mohli „e-autá“ tvoriť až 25% z celkového predaja automobilky. Vozidlá budú založené práve na I.D. alebo budúcich e-áut odvodených z I.D.

I.D. príde na trh s 125kW motorom, takže môže zaujať aj ľudí, ktorí vyžadujú autá s väčším výkonom. V súčasnosti boli výkonnejšie elektrické vozidlá buď veľmi drahé (AUDI R8 e-Tron) alebo ťažko dostupné (Tesla Model S). Dojazd zatiaľ nebol upresnený, automobilka ale hovorí o 400 až 600 kilometroch. Dojazd bude záležať pravdepodobne od hustoty a kapacity batérií, ktoré budú dostupné v roku 2019, resp. 2020. Druhou možnosťou je, že automobilka to myslela, že plánuje predávať viacero variantov vozidla. Auto sa má podobať na VW Golf a predpokladá sa, že bude jeho novou elektrickou generáciou. Obe vozidlá by mali ale existovať súbežne, aspoň zatiaľ.

Auto by malo v budúcnosti dostať aj autopilota nazvaného I.D. Pilot, ten príde ale asi až po roku 2025. Cena nie je známa, no dá sa predpokladať od 25 – 40 000€, dôležitá bude dostupnosť nového Chevroletu Bolt EV ako aj Tesla Modelu 3, od ktorých sa cena bude odvíjať.

Zdroj: ars, engadget

Image Credit: engadget

 

Kľúčové slová
Chevrolet, elektroautomobily, Tesla, Tesla Motors
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Volkswagen predstavil revolučné elektrické auto s ...

už aby bolo, čím skôr

Re: Volkswagen predstavil revolučné elektrické auto s ...

Pekne auto.. Keby sa najbohatsie automobilky a ropnne giganty rozhodli, tak uz dnes sme tu mohli mat vacsinu mestskych aut na elektricky pohon. Oni vsak tu svoju "ochotu" a ustretovost ukazu tym, ze auto malej triedy ktore sa da kupit za 10,000 ponuknu za 32,000 ..no nekup to.. Takymto stylom budu elektromobily vysadou par extravagantnych jednotlivcov alebo firiem ktore maju velmi vysoke prijmy pred zdanenim..

Poslať nový komentár

TOPlist