Vo svete sa predalo už 53,4 milióna kusov PlayStation 4, úspešné bolo aj vianočné obdobie

, Autor: kupcik
 
Predajnosť herných konzol PlayStation 4 robí spoločnosti Sony radosť aj naďalej. Celkovo sa na celom svete predalo už 53,4 milióna kusov, z toho viac ako 6,2 milióna len počas posledných Vianoc.

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment pred pár dňami oznámila, že počas skončených vianočných sviatkov zaznamenala masívnu predajnosť herných konzol PlayStation 4 a takisto aj hier, ktoré sú pre tento systém určené. Počas vianočnej sezóny 2016, v období od 20.11.2016 do 1.1.2017, bolo predaných viac ako 6,2 milióna kusov PS4. Spolu s týmito pozitívnymi číslami sa predajnosť herných konzol PS4 k 1.1.2017 vyšplhala cez 53,4 miliónov kusov na celom svete.
 
 
O mimoriadne úspešnej sezóne môžeme hovoriť aj vzhľadom na predaje hier určených pre PS4. K 1. januáru 2017 sa celosvetovo predalo viac ako 50,4 milióna kópií v maloobchodných predajniach a prostredníctvom PlayStation Store. Najúspešnejším titulom bola hra UNCHARTED 4: A Thief’s End, ktorá celosvetovo dosiahla k 21. decembru 2016 úhrnne viac ako 8,7 milióna kópií.
 
„Sme nesmierne vďační za obrovskú podporu našich fanúšikov a partnerov, vďaka ktorým sa toto vianočné obdobie stalo tou najlepšou sezónou v našej histórii.“ povedal Andrew House, prezident a globálny CEO spoločnosti Sonny Interactive Entertainment. „Aj počas tohto roka plánujeme podporovať rozmach platformy, a to tým, že rozšírime portfólio hier pre PS4, ponúkneme revolučné herné zážitky vďaka systému virtuálnej reality PlayStation VR a PlayStation 4 Pro. Naďalej sa budeme vytrvalo snažiť o to, aby PS4 bola tým najlepším miestom na hranie.“
 
Zdroj: TS Sony
 
Kľúčové slová
herné konzoly, PlayStation 4, SONY
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist