Visa chce, aby sa o platbu za benzín postaralo vaše auto

 
Spoločnosť Visa má vlastné predstavy o tom, ako by v budúcnosti mali vyzerať určité druhy mobilných platieb. Za niektoré z nich zaplatíte jednoducho z pohodlia vášho auta, bez nutnosti vyťahovať platobnú kartu, či smartfón.

Visa predstavila na MWC v Barcelone nové rozšírenia pre službu v automobiloch, ktorá nesie názov Visa Checkout. Tie sú výsledkom spolupráce kartovej spoločnosti s automobilkou Honda a elektronickou parkovacou službou ParkWhiz. Spomenúť môžeme hlavne dve aplikácie Fuel App a Parking App, ktoré by mali zjednodušiť vodičom ich každodenné starosti.
 
Aplikácia Fuel App dovoľuje vodičovi zaplatiť účet za benzín jediným kliknutím, bez nutnosti vystúpenia z vozidla. Aplikácia si sama stráži hladinu paliva v nádrži, a keď zistí jeho nedostatok, automaticky začne navigovať na najbližšie čerpacie stanice. Po príjazde na čerpaciu stanicu aplikácia zistí presný objem, ktorý sa má natankovať a vypočíta odpovedajúcu sumu. 
 
 
Druhým rozšírením je aplikácia Parking App. Pri nej odpadá nutnosť vyhľadávania najbližšieho parkovacieho automatu, či zbieranie posledných drobných na zaplatenie požadovanej čiastky za parkovné. Vodič po zaparkovaní stlačí tlačidlo „Park“ a rozbehne sa časovač. Pri odjazde z parkovacieho miesta vodič zastaví časovač a zobrazí sa skutočný čas parkovania s odpovedajúcou sumou. Nemusí sa tak ponáhľať naspäť k autu aby stihol odísť v zaplatenej hodine, a neplatil tak ďalšiu navyše. Bude mu naúčtovaný presný čas, ktorý strávil parkovaním.
 
Treba však poznamenať, že obe aplikácie sú stále vo vývojovej fáze a na zavedenie do reálnej prevádzky si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.   
 
Zdroj: techradar
 
Komentáre (4)
Pali_P
Pri problémoch s bezpečnosťou elektroniky v autách v poslednej dobe by bolo toto poslednou vecou, po ktorej túžim. A naviac, pri jazdách na dlhé trate sa na benzínke aspoň trošku rozhýbem.
Ondro1
jj, si rovno tiež niečo kúpim
gntdx
Na jednej benzínke kúpim bagetu a na druhej už lezie von :D
roxor
toto je dobré pre lenivých amíkov, čo ani riť nedvihnú zo sedadla aby natankovali.
Pridať nový komentár
TOPlist