Visa bude na olympiáde v Riu testovať nový druh platenia

 
Návštevníci tohtoročných letných olympijských hier v brazílskom meste Rio de Janeiro budú môcť na oficiálnych športoviskách používať jedine platobné karty Visa. Kartová spoločnosť sa však neuspokojila s exkluzívnym prístupom do peňaženiek návštevníkov, a jednu z najväčších športových akcií tohto roku využije na testovanie nového spôsobu platieb za služby.

Niektorí návštevníci, ako aj samotní športovci, nebudú na uskutočnenie platby potrebovať peňaženku ani mobilný telefón. Na testovanie totiž dostanú prsteň, pomocou ktorého zaplatia za všetko po čom budú túžiť. Platobný prsteň, ktorý zatiaľ nedostal žiadne pomenovanie, sa vyznačuje jednoduchým dizajnom. V jeho vnútri sa nachádza vstavaná anténa a bezpečný mikročip od spoločnosti Gemalto. Vonkajšok tvorí jednoduchý keramický kruh čiernej alebo bielej farby. Jednoduchosť vonkajšku prsteňa má svoje opodstatnenie, keďže akýkoľvek dekoratívny kov alebo farbivo by zasahovalo do činnosti zabudovanej antény.
 
 
Prstene sa nebudú vyrábať na mieru, no pri testovaní v Brazílii bude k dispozícii 20 rôznych veľkostí, takže každý tester by mal byť schopný nájsť pre seba ten najvhodnejší. Do prvotnej skupiny testerov boli zaradení najmä zamestnanci a partneri kartovej spoločnosti, no najmä 45 športovcov, ktorí majú s Visou podpísané sponzorské zmluvy. Práve na základe rozhovorov so športovcami sa Visa rozhodla vytvoriť platobný prsteň. Ten na svoj chod nepotrebuje žiadne nabíjanie a navyše je vodeodolný do hĺbky 50 metrov.
 
Visa vyriešila aj problém v prípade straty prsteňa. Ten je pri strate možné deaktivovať pomocou smartfónu, takže zlodeji alebo nálezcovia nebudú schopní z neho zistiť žiadne údaje. V súčasnosti je však prsteň len akýmsi prototypom a počas olympiády nebude k dispozícii širokej verejnosti.
 
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist