Virgin Galactic získal silného spojenca - Saudskú arábiu

, Autor: Lukáš Lancz

Richard Branson, zakladateľ Virgin Group, ktorej súčasťou je aj Virgin Galactic získal v predošlých dňoch silného spojenca. Saudská Arábia sa rohodla investovať do tejto spoločnosti 1 miliardu dolárov s tým, že do budúcna môžu zvýšiť svoju investíciu o ďalších 480 miliónov dolárov. Sen o cestovaní do vesmíru sa tak stáva pre Richarda Bransona opäť viac dosiahnuteľným.

Investícia by mala smerovať do 3 firiem, ktoré spadajú pod Virgin Group.

- Virgin Galactic, ktorá má na starosti vývoj VVS (tak isto známeho pod názvom SpaceShipTwo). Tieto lode by mali v budúcnosti vyvážať turistov na suborbitálne lety.

- The Spaceship company, ktorá vyrába lode pre Virgin Galactic

- Virgin Orbit, ktorá má zase na starosti vynesenie malých satelitov do vesmíru.

Ako uviedol Richard Branson, investícia Saudskej Arábie umožní firme Virgin vyvinúť ďalšiu generáciu pilotovaných vesmírnych lodí, ekonomickejšie lety pre satelity a urýchliť vývoj transkontinentálneho cestovania.

Investíciu musí ešte schváliť americký úrad pre regulácie.

Richard Branson nakoniec uviedol, že Virgin je už len mesiace od toho aby poslal ľudí do vesmíru.

Predpokladá sa, že táto investícia povedie k výstavbe vesmírneho centra práve v Saudskej Arábii. Virgin si už dokonca dal navrhnúť ako by také centrum mohlo vyzerať.

Zdroj: Engadget, Image Richard Branson: mindset2millions

Kľúčové slová
Virgin Galactic, Vrigin
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Úžasné, ako tí prapodivní západní miliardári zapredávajú ideologickým zvrátencom krvavými peniazmi, ktoré o.i. používajú na šírenie islamu a podporu teroristov a extrémistov v západom svete.

O to desivejšie je, že celá tá ropná finančná agenda sa koncentruje práve na Blízky Východ, akoby už nikde inde neboli peniaze, a akoby už nikto okrem moslimov nemal záujem, pritom sú ako pijavice, sami nič nerobia, nemajú relevantný výskum, iba investujú do už existujúcich projektov, doslova na hotové, z čoho potom budú ťažiť, najmä v boji proti Západu.

Ibaže tí divní internacionalisti zapredajú aj vlastnú matku do kdejakej Arábie či Emirátov...., krvavé ropné peniaze im nikdy nesmrdia..., a že vraj židovská nadvláda..., prd, dnes ovládajú svet Arabi a Číňania, svet nie je len EU a USA...., a idioti, ktorí nadávajú na islam a pritom si bookujú dovolenky do Dubaja a kupujú si tam vily....

Poslať nový komentár

TOPlist