Viac ako 100 lietadiel British Airways poskytne WiFi na palube

, Autor: kupcik
 
Od leta 2017 bude viac ako sto lietadiel britskej spoločnosti British Airways vybavené WiFi pripojením pre pasažierov.

WiFi sa v poslednom čase neúprosne tlačí na paluby lietadiel, a najnovšie sa do tejto spoločnosti zaradili aj britské aerolinky British Airways. Letecká spoločnosť potvrdila, že v nasledujúcich rokoch bude WiFi signálom vybavených viac ako sto letov na krátke vzdialenosti. Toto oznámenie prichádza po tom, ako materská spoločnosť British Airways, IAG podpísala zmluvu s poskytovateľom Inmarsat.
 
 
British Airways má v pláne vybaviť 132 lietadiel súpravou na príjem WiFi, a cestujúci tak budú môcť surfovať na internete podobnými rýchlosťami ako pri mobilnej 4G sieti. V zmluve medzi IAG a Inmarsatom boli zahrnuté aj ďalšie dcérske letecké spoločnosti. WiFi sa tak objaví aj v 125 lietadlách spoločnosti Vueling, 45 lietadlách spoločnosti Iberia a taktiež aj v 39 lietadlách Aer Lingus.
 
Prvé lietadlo British Airways s WiFi na palube by malo vzlietnuť v priebehu leta budúceho roka, a stroje spoločností Aer Lingus, Iberia a Vueling by mali prísť na rad ku koncu roka 2017. IAG očakáva, že 90% ich lietadiel bude do roku 2019 vybavených vysokorýchlostným WiFi pripojením.
 
 
Kľúčové slová
letectvo, lietadlá, WiFi
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist