Veľtrh Computex 2021 sa bude konať len ako virtuálna udalosť

Najväčší veľtrh techniky, spotrebnej elektroniky a počítačov Computex, každoročne sa konajúci v Taiwane, je aj tento rok výrazne ovplyvnený pandémiou koronavírusu.

Po tom, čo bol minuloročný veľtrh najprv posunutý a následne úplne zrušený sa organizátor TAITRA zaviazal, že v 2021 pôjde opäť o klasickú udalosť, ako sme boli zvyknutí. Žiaľ, situácia stále nie je priaznivá a organizátor je opäť nútený zrušiť časť s fyzickou účasťou. Celý Computex teda bude fungovať len na princípe virtuálnych prezentácií. 

"S ďalšou vlnou koronavírovej pandémie po celom svete, to stále nevyzerá, že by sme sa blížili ku koncu. Väčšina zúčastnených strán výstavy, vrátane medzinárodných vystavovateľov, návštevníkov a médií sa kvôli obmedzenú prechádzaniu cez hranice krajín nemôžu zúčastniť. Organizátori sa teda rozhodli časť konanú priamo na výstavisku zrušiť."

Virtuálne prezentácie #COMPUTEXVirtual prebehnú podľa plánu. Virtuálna udalosť potrvá celý mesiac, od 31. mája do 30. júna. Nie je stále jasné, ktoré spoločnosti budú súčasťou prezentácií, pretože vystavovatelia, ktorí sa mali pôvodne dostaviť fyzicky na výstavisko, musia teraz upraviť a prispôsobiť svoje plány.

Zdroj: Anandtech

Pridať nový komentár
TOPlist