Veľká výročná aktualizácia pre Windows 10 dorazí 2. augusta

 
Microsoft v tlačovej správe nechtiac zverejnil príchod veľkého Anniversary Update pre Windows 10.

Zdá sa, že definitívne a oficiálne poznáme presný dátum príchodu veľkého Anniversary Update pre operačný systém Windows 10. Je ním 2. august čo prezradil nechtiac sám Microsoft. Správa, ktorú zverejnil Microsoft zrejme ešte nemala uzrieť svetlo sveta nakoľko obsahovala iba nadpis s prázdnym telom a medzičasom už bola stiahnutá takže nič bližšie o aktualizácii nevieme povedať, no dátum 2. august je to najpresnejšie a najoficiálnejšie čo máme.
 
 
Vieme pripomenúť iba to, čo už bolo známe doposiaľ. Microsoft prvýkrát spomenul príchod Anniversary Update počas tohtoročnej Build konferencie, ktorá sa konala na konci marca. Aktualizácia prinesie niekoľko významných noviniek pre majiteľov Windows 10 ako napríklad Windows Ink a Workspace.
 
Pribudne aj nová sada API, ktorá aplikáciám umožní lepšie využitie aplikácii pracujúcich s perom ako je napríklad spomínaný Windows Ink či Poznámky (Sticky Notes) alebo Pravítko. Zabudnúť rozhodne nesmieme na natívnu implementáciu Linux Bash, ktorá umožní Linux aplikáciám aby natívne fungovali nad Windowsom a prinesie do Windows Linux terminál.
 
Okrem toho prejde redizajnom aj Štart menu, Cortana dostane nové schopnosti a bude fungovať aj keď sa odhlásite, vylepšením prejdú aj notifikácie, prehliadač Edge dostane rozšírenia a mnoho iného. Zmien bude veľa takže ak sa vám páči Windows 10 krúžkuje v kalendári 2. august. Aktualizácia dorazí tradične cez Windows Update.
 
Zdroj: thenextweb
 
Komentáre (1)
prd
možu si ho trčiť...
Pridať nový komentár
TOPlist