Veľká elektrická krádež II.

Nedávno sme písali o krádeži elektrickej energie v Číne za 2,91 miliónov dolárov, ktorú zlodeji použili na ťažbu kryptomien. Teraz ide o ešte väčšiu krádež za 5 miliónov dolárov. O prípade vo svojom článku informoval cointelegraph.com.

Pokiaľ v Číne zlodeji ťažili na 4 tisíckach svojich zariadení a o elektrinu okradli jej lokálneho producenta, pri tejto krádeži je schéma komlikovanejšia. Ide v podstate o prípad ukradnutej identity. Matthew Ho zo Singapúru použil kreditnú kartu American Express spoluzakladateľa spoločnosti Riot Games Marca Merrilla a vydávajúc sa zaň nakúpil výpočtové služby u Amazonu a Google. Ho pre oklamanie Amazonu, že je prezidentom Riot Games, dokonca vyrobil falošný kalifornský vodičský preukaz na Merillove meno.

Za niekoľko mesiacov ťaženia kryptomien u Amazonu a Google minul Ho 5 miliónov dolárov a na krátku dobu sa dokonca stal najväčším užívateľom AWS služby Amazonu, pokiaľ ide o objemy využitých dát. Kým sa na podvod prišlo, niektoré platby za využívanie služieb spoločnosť Riot Games dokonca zaplatila.

Ako uvádza vašetrovateľ prípadu, Ho použil metódy sociálneho inžinieringu na to aby získal prístup k administrátorským právam služieb Amazonu a Google a mohol ich využiť na ťažbu kryptomien Bitcoin a Ethereum. Ho bol v októbri v kalifornii obvinený z troch trestných činov vrátane krádeže identity.

Zdroj: cointelegraph.com

 

Pridať nový komentár
TOPlist