Včerajšia aktualizácia XBOX One X a XBOX Live znefunkčňuje konzoly!

Včerajšia aktualizácia operačného systému (a úpravy na serveroch XBOX Live) v Xboxe One prekvapila viacerých používateľov. Spôsobuje čiernu obrazovku a konzolu nie je možné vôbec zapnúť.  

Používatelia na Reddite i Twitteri sa sťažujú, že nepomáha ani soft či hard reset a ich opakovania. Konzoly sú jednoducho mŕtve. Microsoft ešte v ten deň zaregistroval problém a začal pracovať na náprave. Za problémom má stáť akási „zmena služby“ XBOX Live. Či sa službu podarilo opraviť sfunkčniť konzoly Xbox One nie je známe a tiež nie je známe, či problém postihol aj východoeurópskych alebo len amerických používateľov. Podľa posledných údajov je ale Slovensko, Česko, Poľsko či Maďarsko medzi postihnutými krajinami spolu s UK či Beneluxom.

Konzola síce nie je úplne mŕtva ale nezobrazí sa menu a po chvíli zamrzne aj ovládanie. Oprava by mala stačiť na strane serverov XBOX Live, na druhej strane to len ukazuje, ako je konzola závislá od online služieb.

V prípade vašej skúsenosti nám napíšte do komentárov.

Komentáre (2)
Peťo

No tiež sa mi včera stratilo menu. Hry išli len len dashboard som nevidel. Ale vypnutí a zapnutí mi to nabehlo naspäť tak uvidím čo dnes.

miro

no ale čo mi to len pripomína, žeby posledná "aktualizácia" W10?

Pridať nový komentár
TOPlist