Väčšina webovej prevádzky je už šifrovaná, potvrdzuje Mozilla aj Google

, Autor: kupcik
 
Mozilla informuje, že väčšina webovej prevádzky tečúcej cez prehliadač Firefox je šifrovaná. Štatistiky potvrdzuje aj spoločnosť Google na svojom prehliadači Chrome.

Obaja poprední hráči na trhu s internetovými prehliadačmi potvrdili, že na webe je čoraz viac šifrovanej HTTPS prevádzky. Mozilla aj Google zaznamenali, že viac ako 50% prevádzky tečúcej cez ich prehliadače Firefox, resp. Chrome je HTTPS. Tieto pozitívne správy v praxi znamenajú, že sme už na polceste k oveľa bezpečnejšiemu internetu, kde používatelia nebudú až takí náchylní na odpočúvanie alebo kradnutie obsahu.
 
 
Za čoraz masovejší prechod na šifrovanú komunikáciu môžeme vďačiť spoločnému úsiliu veľkých technologických firiem, poskytovateľom digitálneho obsahu ale aj samotným používateľom, ktorí si uvedomujú možné riziká nezabezpečenej HTTP komunikácie. Najnavštevovanejšie stránky, akými sú napríklad Facebook alebo Twitter už niekoľko rokov používajú primárne HTTPS, a v poslednom období tlačí aj samotný Google na vývojárov, aby zabudli na HTTP. Google vo výsledkoch vyhľadávania uprednostňuje zabezpečené stránky a aj v prehliadačoch pribudli ikony upozorňujúce na nezabezpečené stránky.
 
Možno sa o pár rokov dočkáme situácie, kedy budú všetky webstránky využívať len HTTPS. Dovtedy si treba dávať pozor na svoje údaje a potencionálne nebezpečným stránkam sa radšej vyhýbať.
 
Zdroj: vr-zone
 
Kľúčové slová
HTTP, HTTPS, internet, šifrovanie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist