V procesoroch AMD Ryzen sa vyskytuje problém s inštrukciou FMA3

, Autor: Ján Kisty

Ryzen má problém s inštrukciou FMA3.

Na známom overclockerskom fóre hwbot.org objavili v procesore Ryzen 7 1800X problém s padaním aplikácie (od Alexander „Mystical“ Yee), ktorá využíva novú inštrukciu FMA3. Test mal otestovať pomocou novej inštrukcie operácie s plávajúcou čiarkou v dĺžke 128 bitov. Nemajte ale obavy, ide o novú a takmer nepoužívanú inštrukciu, ktorú ešte dlhé roky neuvidíme v praxi. V mikrokóde procesora je bug, ktorý spôsobuje spadnutie aplikácie, tá má podľa zdroja vyžadovať administrátorské práva, v praxi sa tak nestane a z dosiaľ neznámeho dôvodu spôsobí pád aplikácie.

AMD má problém vyriešiť aktualizovaním mikrokódu samotného procesora. Dotknuté sú aj nové AMD Naples určené do servera. Nemusíte tak robiť nič, aktualizácia prebieha automaticky. Problém v samotnom procesore ale je nič nové a majú ho takmer všetky novinky. Najväčší problém sa vyskytol ešte v roku 1994, kedy bug zasiahol FUP jednotku Intel procesora. Zasiahnutých bolo veľké množstvo Intel Pentií. Intel musel tieto procesory sťahovať a refundovať peniaze.  

Zdroj: TPU

 

Kľúčové slová
AMD Ryzen
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: V procesoroch AMD Ryzen sa vyskytuje problém s ...

ano AMD malo/ma/bude mat preslapy (posledny trval az 6 rokov a volal sa Bulldozer a predtym bug v Phenomoch I), ale Intel neni ziadna dokonala entita, preslapy Intelu (aj to len za posl. 8 rokov !!!!!!):

- chyba a total fail v Atomoch rady C2000 (pouz. napr. v NASoch), tak radsej hned tiiiisko vydali radu C3000
- chyba v Skylake ktora pri spusteni PRIME95 a (paradoxne) vypnuti podpory FMA3 (co znamena pouzitie AVX) pri konkretnej FFT velkosti, ktora sposobovala nahodne (nie spolahlive) zmrznutie stroja. Niekedy za minuty, niekedy za hodiny
- chyba pri Skylake serii, kde bol o tretinu tensi substrat (plosna doska) CPU (vobec netusim o co tym blbom v inteli islo, usetrit na "drevotrieske"?)
- chyba v Haswell aj Broadwell pri vyuzivani instr. sady TSX
- chyba pri Sandy Bridge, ked odpalovalo SATA porty na fosiach
- humusna zubna pasta sedivka co davaju pod IHS od cias Ivy Brigde
- chyba v prvych Core i7 pri nasadeni generacie DDR3, kedze DDR3 ma napatie 1,5 V, lenze to im ani len za obyvajnych okolnosti vobec nestacilo ze ano a ustanovil sa novy DDR3 "takmer-standard", alebo "intelovsky-standard" 1,65 V

Toto by som lepil na tie Intel skatule podobne ako davaju obrazky rakoviny pluc na cigarety.

Ani nechcime vediet kolko by sa toho u Intelu naslo od roku pana 1993/1994 a toho ich legendarneho FPU bugu ... v podstate ked tak ned tym rozmyslam je toho viac ako u AMD.

Poslať nový komentár

TOPlist