V Indii hrozia 3 roky väzenia za prezeranie torrentových stránok

, Autor: kupcik
 
Používatelia v Indii sú od včerajška v menšom šoku, keďže pri snahe navštíviť webstránky s torrentami sa im miesto požadovaného obsahu zobrazí nové varovanie.

Indické Ministerstvo telekomunikácií zjavne požiadalo miestnych internetových poskytovateľov, aby začali blokovať obsah torrentových webov a pre návštevníkov zobrazili varovnú správu. Podľa nového varovania hrozí návštevníkom takýchto stránok väzenie až na 3 roky a pokuta vo výške 300 tisíc indických rupií, čo je v prepočte približne 4 tisíc €.
 
 
„Táto URL bola zablokovaná v súlade s pokynmi príslušného vládneho orgánu, alebo na základe rozhodnutia súdu. Prezeranie, sťahovanie, alebo zdieľanie duplikátu nelegálnej kópie obsahu tejto URL je postihnuteľné ako trestný čin odvolávajúc sa na platné zákony v Indii, podľa §63, 63-A, 65, 65-A, Autorského zákona, 1957, ktorý predpisuje odňatie slobody na 3 roky a ukladá pokutu vo výške 300 000 rupií. Každá osoba dotknutá blokovaním tejto URL sa môže obrátiť na adresu urlbock@tatacommunications.com, ktorá v priebehu 48 hodín poskytne podrobnosti o príslušnom konaní, na základe ktorého sa môže dotknutá osoba obrátiť na príslušný Najvyšší súd alebo úrad, ktorý sa bude podnetom zaoberať.“ píše sa vo varovnej správe.
 
Či je naozaj dôvod na znepokojenie pre používateľov v Indii, zatiaľ nie je potvrdené. K celej situácii sa doposiaľ nevyjadrilo indické Ministerstvo telekomunikácií ani samotná indická vláda.
 
 
Kľúčové slová
India, torrent
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Prehliadac TOR sa stane este popularnejsim. ;-)
Ale aj tak, chapal by som taku vystrahu pri kliknuti na download link, ale len za prehliadanie... to je naozaj postavene na hlavu.
Podla ioch logiky, by som teda mohol chytit nejaku pohlavnu chorobu, uz len z pohladu na prostitutku.

To by mali zaviesť aj u nás.

Poslať nový komentár

TOPlist