V Číne kryonicky zmrazili ženu

, Autor: Ján Kisty

V Číne po prvý raz realizovali kryonické zmrazenie. 

Kryonika je jeden zo spôsobov, ktorý by mohol dovoliť prežitie pri dlhodobých vesmírnych letoch. Samozrejme, dá sa využiť aj inak. Je založená na tom, že bunky ľudského tela sú zmrazené na takú úroveň, že prakticky nestarnú, len hibernujú.

Podľa článku na futurism.com 49-ročnú ženu zmrazili krátko po smrti, keď podľahla rakovine pľúc. V USA ide o desaťročia prevádzkovanú techniku, no v Číne ide o prvý takýto prípad. Povolenie na zmrazenie dal jej manžel. Procedúru realizovala čínska spoločnosť Yinfeng Biological Group v meste Ťi-nan.

Cieľom kryonického zmrazenia býva vo väčšine prípadov oklamanie smrti, teda za predpokladu, že budúce technológie umožnia oživiť kryonicky zmrazených mŕtvych. Rovnako nevieme, či dokážeme oživiť tých, ktorí by boli pri zmrazovaní na žive. Pri rozmrazení by už vtedajšia veda mala byť schopná liečenia choroby na ktorú pacient zomrel.

Kryonické zmrazovanie je náročný proces, jej najväčším problémom je správne časovanie procesu zmrazovania. Cieľom je vyhnúť sa vytváraniu kryštalických foriem, ktoré nenávratne poškodia bunky. Ako sme spomínali toto je prvý pokus v Číne, v USA sa už s podobnou technológiou pracuje už dlhšie.

Prvým kryonicky zachovaným človekom bol Dr. James Bedford v roku 1967. Do roku 2014, bolo v USA kryonickým spúsobom zmrazených približne 250 tiel, a približne 1500 ľudí uzavrelo zmluvy podľa ktorých budú hibernovaný po ich prehlásení za mŕtvych. Cena za kryonické zmrazenie začína pri 30 tisícoch dolárov.

Zdroj: futurism

 

 

Kľúčové slová
zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: V Číne kryonicky zmrazili ženu

Holy nezmysel ... zmrazenie MRTVOLY nema ziadnu logiku ... akceptovatelne zmrazenie mozno predpokladat pri mladom cloveku, ktory trpi v sucasnosti nevyliecitelnou chorobou, ale v buducnosti by bola liecitelna - lenze ziadny zivy clovek sa na to nepodujme, dokonca ani v emerike nie :-)

Poslať nový komentár

TOPlist