Už aj Toyota obmedzuje výrobu

Toyota je nútená obmedziť výrobu automobilov.

Japonská automobilová spoločnosť Toyota je nútená obmedziť výrobu automobilov. Tento krok je nútená spraviť hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom je stále prebiehajúca pandémia koronavírusu Covid-19, ktorý má dopad na dodávateľov pre túto automobilku, čo má samozrejme ja vplyv na výrobné linky spoločnosti. Druhým dôvodom je taktiež stále prebiehajúca polovodičová kríza, v dôsledku ktorej sú spoločnosti zaoberajúce sa výrobou automobilov nútené obmedzovať výrobu, nakoľko im chýbajúce čipy zabraňujú ukončiť výrobu automobilu. Toyota si napriek tomu verí a predpokladá, že výrobné plány na mesiac november ostanú zachované.

Bohužiaľ, trh s polovodičmi zažíva turbulentné obdobie, ktorému vôbec nepomohla pandémia. Vďaka nej sa obmedzila výroba čipov, ktorá bola ešte pred nástupom vírusu napätá. V súčasnosti dvaja najväčší producenti polovodičov ohlásili mierne zvýšenie cien, s čím môžeme očakávať, že táto suma sa premietne do koncových cien produktov. Výrobu boli nútené obmedziť už niekoľké spoločnosti, medzi ktoré napríklad aj automobilová spoločnosť Ford.

Producenti čipov ohlásili veľké investície do navýšenia výroby. Najväčší producent TSMC  ohlásil miliardové investície do navýšenia produkcie a podobný krok ohlásila aj spoločnosť Intel.

Zdroj: Techxplore,

Pridať nový komentár
TOPlist