Už aj Shazam predstavil Lite verziu aplikácie

 
Shazam nasleduje kroky spoločnosti Facebook, a na rozvíjajúce sa trhy uvádza Lite verziu populárnej aplikácie. 

Shazam môžeme pokojne zaradiť medzi najpopulárnejšie aplikácie pre smartfóny. Na Android obchode Google Play má viac ako 100 miliónov stiahnutí, čo sú úctyhodné čísla. Popularitu Shazamu sa snažia vývojári priniesť aj do rozvojových oblastí, a počnúc dnešným dňom je k dispozícii nová Lite verzia aplikácie. Podobne ako je to aj u konkurenčného produktu Messenger Lite, aj Shazam Lite je menej náročný na spotrebu dát a takisto šetrí miesto v smartfóne používateľa.
 
 
Aj napriek oklieštenej verzii je aplikácia schopná robiť všetko dôležité, čo bežní používatelia od Shazamu očakávajú. Bez problémov je možné vyhľadávať názov skladby, prípadne interpreta z prehrávanej hudby, alebo uložiť si o nej záznam a vypočuť si skladbu o niečo neskôr.
 
Aplikácia Shazam Lite zaberá v zariadení len 1MB voľného miesta. Ak k tomu prirátame aj nízke nároky na spotrebu dát, máme ideálnu aplikáciu pre rozvíjajúce sa trhy. Shazam Lite je možné nainštalovať aj na staršie Android zariadenia, ktoré majú menej úložného priestoru a RAM, ako dnešné najmodernejšie smartfóny.
 
Anglická verzia aplikácie je od dnešného dňa dostupná v obchode Google Play v Indii, Vietname, Indonézii, Nigérii a na Filipínach. Spoločnosť sa rozhodla aj pre vydanie verzie v španielskom jazyku, ktorá bude dostupná pre obyvateľov Venezuely. Ak túžite po Lite verzii Shazamu aj vo vyspelých krajinách, pravdepodobne budete sklamaní. Vedenie spoločnosti zatiaľ o takomto kroku neuvažuje.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist