Uvarte si skvelé pivo aj doma!

Varenie piva doma sa stáva čoraz reálnejšou záležitosťou aj vďaka Holandskej spoločnosti MINIBREW BV. Spoločnosť z Utrechtu bola založená v roku 2015 Olivierom van Oordom a Bartom van de Kooijom. Cez fundraising kampane, ktorých cieľom bolo vytvoriť mini piváreň pre domáce použitie, dokázali vyzbierať dokopy v dvoch kolách až 2,8 milóna eur (340 tisíc eur v prvom kole, 2,45 milióna eur v kole druhom).
 
 
Rovnaký názov nesie aj produkt tejto spoločnosti - MiniBrew.
MiniBrew je platforma na varenie čerstvého piva v domácich podmienkach. Vďaka prepojeniu s niektorými globálnymi výrobcami piva si môžete doma uvariť pivo podľa ich receptu. Ak sa Vám chce experimentovať, uvariť si môžete aj svoje vlastné pivo. Táto funkcia však nebude dostupná ihneď pri predaji produktu. Možnosť varenia piva podľa vlastných ingrediencií má prísť neskoršie.
Doteraz sa s MiniBrew spojilo 431 pivární z 33 krajín sveta. Medzi tie najznámejšie patria Dois Corvos (Portugalsko), Victory Art Brew (Rusko), de Prael, de Leckere and Jopen (Holandsko). 
 
 
Proces varenia piva trvá približne 3,5 hodiny. Samotná fermentácia trvá od 4 dní pre ľahšie pivá až po 2 týždne pre tie silnejšie. Najsilnejšie pivá potrebujú približne 4 týždne. Vďaka špeciálnemu uzáveru nádoby by sa Vám pivo nemalo pokaziť po dobu 6 mesiacov.
 
 
Aj vďaka prehľadnej mobilnej aplikácii máte varenie piva pod kontrolou a proces varenia piva môžete kontrolovať od hocikiaľ. Cez aplikáciu si bude môcť objednávať "pivné balíčky". Ich cena sa bude pohybovať na úrovni 15-20 eur bez poštovného a z jedného balíčka si dokážete uvariť približne 5 litrov piva.
 
  
 
Cena základného MiniBrew je v predpredaji aktuálne stanovená na 999 eur. MiniBrew by sa mal k svojím majiteľom dostať v Q1 2018.
Ak Vás MiniBrew zaujal, viac informácií sa dočítate na oficiálnej stránke.
 
Zdroj: MiniBrew
Komentáre (1)
noa?
5l piva za 15-20€?! To je 1 pivo 0,5l za 1,5-2€... Ďakujem, nechcem, radšej si kúpim pivo v tescu za 50c Urpinera 16°.
Pridať nový komentár
TOPlist