USB Kľúč, čo vydrží tekutý dusík aj horúci olej

Výrobca LaCie, prišiel s USB kľúčom čo vydrží extrémne podmienky, je rýchly a takmer nezničiteľný.

XtremKey ako znie názov USB kľúča je vyrobený zo Zamaku, čo je zliatina hliníku, horčíka a medi. Zamak sa vyrába tlakovým odlievaním a teda kľúč má veľmi odolnú ochranu nielen voči teplu ale aj tlaku. Výrobca udáva, že kľúč vydrží aj ponorenie do tekutého dusíku, či vyprážanie v oleji. Kľúč by mal taktiež prežiť pád z výšky desiatich metrov bez poškodenia.

     

Kliknite pre zväčšenie


Lacie udáva, že kľúč vydržal tlak desiatich ton, čo z neho robí takmer nezničiteľný kúsok. Rozmery kľúča 74 x 22 mm sú na jeho pripisované vlastnosti celkom prijateľné. XtremKey sa navyše chváli aj rýchlosťou čítania 230 MB/s, výrobca však zápis neudáva. Ale keďže sa jedná o USB 3.0 rozhranie rýchlosť zápisu bude prijateľná. LaCie vystavil kľúč priamo ohňu na 30 sekúnd, teplu 200°C 3 minúty, mrazu -30°C na 24 hodín a je vodotesný do 200 metrov.

     

Kliknite pre zväčšenie


Pamäťové moduly sú vo vnútri chránené 2 mm hrubým krytom. Závit na kľúči je chránený voči opotrebeniu a kľúč má gumené tesnenie, ktoré bráni prieniku vody k pamäťovým modulom. Šifrovanie dát zabezpečuje AES 256-bit. XtremKey je dostupný zatiaľ len v kapacite 32 GB. V Januári príde na trh aj 64 GB verzia. Výrobca dáva záruku 3 roky a cena 32 GB verzie by sa mala pohybovať okolo 65€.

 

 
Test v horúcom oleji
 
 

 
Test v tekutom dusíku
 
 
 
Komentáre (6)
Frosty
tieto testy su na nic.. nech to daju otestovat ciganom.. to je ozajstna vyzva ako dostat titul neznicitelny
Courage_SK
Alebo nech to pošlú Slovenskou poštou :D
predatormx5
nech to daju do toho dusika a potom do oleja, som zvedavy, ci i to prezije :-)
AmOK
Pekny je, ale dizajn a zvysena mechanicka odolnost je jedine plus toho kluca. Cena je vsak oproti podobne zameranej konkurencii prehnana. Este ze tam nedali krystalov od Swarovskeho a cenovku 100€.. Tym bludom od vyrobcov zapis/citanie este niekto veri? Ponorenie do L2N a Firtezy vydrzi aj obycana ramka bez Zamaku. :D Z nezmarov s dvojnasobnou kapacitou mam za 80€ Corsair Voyager GT , ktory tiez nieco vydrzi + 5r zaruka, alebo lacnejsi o chlp pomalsi Corsair Survivor Stealth Military. 32GB verzie sa daju kupit za cca 40€.
Adrian11
ja som verný Pretec i-Disk Bullet proof :) ( http://usb-flash-disky.heureka.sk/pretec-i-disk-bulletproof-8gb/ ) akurát som z toho stratil tesniacu gumičku proti vode :D
BrettKilb
You need to be a part of a contest for one of the highest quality websites on the net. I most certainly will highly recommend this blog!
Pridať nový komentár
TOPlist