USB kľúč chránený heslom

USB kľúče, ktoré sa dajú zaheslovať už na trhu nejaký ten rok sú. Táto novinka má však niečo naviac.

Japonská firma Evergreen predstavuje USB kľúč na ktorom môžte zaheslovať svoje dáta bez nutnej inštalácie softvéru do počítača. Heslo sa zadáva pohodlne priamo na zariadení. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o nejakú kalkulačku na USB no výzor štýlu "old school" v dnešnej dobe mnohí uvítajú.

Kliknite pre zväčšenie


Zariadenie je vybavené klávesnicou a LCD displejom. Výrobca neuvádza ako sa heslo zadáva. Maximálna dĺžka hesla je 8 znakov. Možný počet pokusov na zadanie hesla je šesť a pokiaľ sa ani na šiesty krát netrafíte s heslom, zariadenie sa začne automaticky formátovať a užívateľ prichádza o všetky dáta. USB kľúč sa dokáže aj sám odpojiť od počítača podľa toho aký limit nastavíte (5 až 20 minút).

Kliknite pre zväčšenieKapacita zariadenia je 8 GB a pripojíte ho cez USB 2.0. Zariadenie váži 22 g a disponuje rozmermi 7.5 × 4.2 × 1cm . Ktovie prečo výrobca nesiahol už po USB 3.0, ktoré začína byť celkom rozšírené a taktiež vyššia kapacita by sa hodila. Zariadenie je zatiaľ však dostupné len v jednej verzii. Na stránke Shanghai Donya sa dá USB kľúč kúpiť približne za 19€.

Zdroj: vr-zone.com

Komentáre (1)
OVERLORD
zaujimalo by ma ci sa to neda obist fyzicky...kedze data zrejme nie su sifrovane tak by to nemal byt problem....
Pridať nový komentár
TOPlist