USB-C konektor bude povinný od tohto dátumu

Výrobcovia elektroniky dostali pevný dátum, odkedy bude povinné používať USB-C štandard.

Európska únia dokončuje posledné kroky k tomu, aby bol zavedený jednotný nabíjací štandard pre väčšinu elektronických zariadení. Vďaka tomuto nariadeniu budú všetky smartfóny, tablety, bezdrôtové slúchadlá, prenosné reproduktory, fotoaparáty, bezdrôtové klávesnice a myši, prenosné herné konzoly a podobne vybavené USB-C konektorom pre nabíjanie. Nariadenie sa má týkať všetkých elektronických zariadení predávaných na území európskej únie.

Väčšina výrobcov elektroniky už roky pred zavedením jednotného štandardu prešlo na tento typ konektoru, takže sa pre tieto spoločnosti v podstate nič nemení. Napríklad spoločnosť Apple bude musieť opustiť svoj Lightning konektor a prispôsobiť sa novému zariadeniu, ak bude chcieť predávať svoje zariadenia v rámci krajín Európskej únie. Zatiaľ nie je známe, či výrobca bude používať oba konektory na rôznych trhoch, alebo prejde na USB-C úplne.

Kolujú informácie, že má výrobca iPhone smartfónov nakoniec úplne upustiť od používania konektorov a prejde na bezdrôtové nabíjanie. Lenže to ukáže až čas.

  • 23. december 2023 - všetky členské krajiny budú musieť byť v administratívnej zhode s týmto nariadením
  • 28. december 2024 - USB-C konektor bude povinný pre všetky menšie elektronické zariadenia
  • 28. apríl 2026 - USB-C konektor bude musieť používať aj výrobcovia notebookov

Zdroj: GSMArena, GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist