EN

USA majú najlepší kybernetický arzenál na svete, tvrdí prezident Obama

 
Prezident USA, Barack Obama vyzval krajiny na svete, aby sa prestali medzi sebou hackovať a mohli sa tak sústrediť na skutočných zločincov. Zároveň vychválil „digitálnu“ armádu USA.

Barack Obama na summite G20 v Číne predstúpil po stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom pred novinárov a prezradil, že USA mali v minulosti problém s kybernetickými útokmi z Ruska a aj z iných krajín. Obama ďalej hovoril o tom ako sa situácia presúva do novej oblasti, v ktorej majú viaceré krajiny značné kybernetické kapacity, no hneď na to dodal, že USA majú väčšie kapacity ako akákoľvek iná krajina a to ako v oblasti útoku tak aj v oblasti obrany. Nedávne analýzy zero-day slabín v USA však napríklad poukázali na vyšší počet týchto zraniteľností. Obama zrejme narážal na rozličné tajné agentúry v krajine a na vojenské divízie sústrediace sa na kybernetické spory.
 
V prejave neskôr Obama apeloval na upokojenie situácie na poli hackovania medzi národmi a požadoval niečo ako kybernetický mier. Spomenul tiež hromadenie kybernetických zbraní vo forme zero-day zraniteľností a digitálnych útokov. USA podpísali minulý rok s Čínou pakt o nehackovaní svojich krajín, no ten ihneď vzbudil pochybnosti a hackovanie medzi krajinami stále pokračuje.
 
Pridať nový komentár
TOPlist