USA bude mať už čoskoro vesmírnu armádu!

USA ako prvá krajina na svete bude mať podľa posledných informácií svoju oficiálnu vesmírnu armádu. Výbor ozbrojených síl (The House Armed Services Committee) hlasoval za rozdelenie US Air Force na dve časti -  US Space Corps a US Air Force.

 

Ak výbor ozbrojených síl potvrdí svoje hlasovanie, Space Corps bude od roku 1947 prvou novou vojenskou časťou armády. Idea založenia Space Corps sa datuje k roku 2000.

Mike Rogers (Predseda podvýboru pre strategické sily ozbrojených síl) dodal, že danú záležitosť preberali s vesmírnymi expertami a demokratom Jimmom Cooperom niekoľko mesiacov. Obaja prišli k záveru, že do danej záležitosti musí nakoniec vstúpiť Kongres USA. Space Corps by bola založená pod Air Force, no mala by byť od Air Force úplne oddelená.
 
Ako sa ukázalo, s touto zmenou nesúhlasia viacerí členovia komisie. Vadí im hlavne spôsob komunikácie tejto zmeny a to, že neprebehlo dostatok rokovaní o založení Space Corps. 
 
Len čas ukáže, či bude USA prvou krajinou s "hviezdnou pechotou".
 
Zdroj: iflscience
Komentáre (8)
xml
"Len čas ukáže, či bude USA prvou krajinou s "hviezdnou pechotou"." A ruské VKS sú čo? Ich MIG-y lietajú do stratosféry. Naštudujte si problematiku a neprepisujte tupé PR správy. Viď. logo: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/Russian_military_space_troops_flag.svg/1200px-Russian_military_space_troops_flag.svg.png
Lukáš Lancz
Podla sprav, ktore su dostupne je myslienkou mat vesmirnu armadu. Nie iba lietadla do stratosfery.
xml
Narážal som konkrétne na "hviezdnu pechotu" v článku preto som sem pridal logo "Russian military space troops flag" Lietanie do stratosféry, balistické rakety, vojenské satelity, elektromagnetické zbrane a pod. sú zatiaľ stropom vo vojenskom využívaní vesmírneho priestoru. Existencia loga vesmírnej pechoty, ale naznačuje, že nemusíme vedieť všetko.
DanOne
na rok 2018 budu pytat od kongresu extra 600 miliard, ved aj vo vesmire treba sirit demokraciu.
peter f
neni nejaka medzinarodna zmluva ktora zakazuje vyzbrojovanie vo vesmire ?
Pole Vaše meno…
Dajte adresu kde mozem poslat CVcko.
Ahoj mami
SAMOZREJME TO JE ZLÉ! Musí byť ruská.
GrandTour
Veď ju už dávno majú,terazky už len chcú priznať to čo už niekoľko desaťročí existuje. Asi sa to už nedá dlhšie ututlávať a sú donútení okolnosťami. Len keď verejne deklarujú že svojpomocne nemajú ako lietať na obežnú dráhu ZEME chcel by som vediet ako sa chcú dostať kdekolvek v Slnečnej sústave a nie vo vesmíre?! Ved vesmírana armáda je podla mna hlavne o tom,alebo sa mýlim? Asi by sa mali najprv informovať o tom svojom prvenstve u Rusov,tiež totiž majú to isté už nejaký ten čas a dokonca aj s rovnakým názvom odčleneným z rovnakých leteckých a protivzdušných síl,nazývajú ich tiež vesmírnimi.
Pridať nový komentár
TOPlist