Univerzálny nabíjací kábel pre iPhone a Android by mohol prísť už čoskoro

 
Určite sa mnohí z nás zamysleli, prečo v dnešnej dobe stále neexistuje možnosť kúpiť si univerzálny nabíjací kábel pre iPhone a Android zariadenia. Túto dieru na trhu by mal čoskoro vyplniť projekt „The LMcable“.

Projekt na Kickstarteri sa snaží priniesť pohodlie pre používateľov viacerých zariadení s rôznymi operačnými systémami. Výsledkom ich práce bude spoločný kábel, pomocou ktorého je možné napájať tak Android zariadenia, ako aj produkty z dielne Apple. 
 
 
Ak by ste si mysleli, že sa bude jednať o kábel s dvoma rôznymi koncovkami, ste na omyle. V skutočnosti bude vyzerať presne tak isto ako ten, ktorý bežne používate, iba s tým rozdielom, že bude v sebe kombinovať Lightning konektor a microUSB. Pre správnu funkčnosť na zvolenom zariadení stačí koncovku kábla jednoducho otočiť, ako keby ste prevrátili mincu na druhú stranu, a pripojiť do správneho konektora. Druhý koniec kábla je tvorený klasickým USB konektorom.
 
Podľa informácií výrobcu, LMcable podporuje rýchly prenos dát ako aj zvýšenú rýchlosť nabíjania. Záujemcovia majú na výber zo 4 rôznych odtieňov kábla, ktorý je potiahnutý kožou. Napriek tomu, že celý projekt je na Kickstarteri len 12 dní, už sa mu podarilo splniť primárny cieľ zakladateľov. Produkt sa dá predobjednať za cenu približne 19,30€ ($21), a distribuovať by sa mal začať v priebehu apríla tohto roku. 
 
 
Zdroj: techradar
 
Komentáre (2)
Ján Kisty
To je Type-B, alebo Type-C? Lebo z toho nevidno.. ak je to Type-C, tak je to zatial k h****.
WTF
aky je rozdiel medzi kablom na android a kablom na Windows phone? ci tento kabel nebude fungovat na ne android/iOS zariadeniach?
Pridať nový komentár
TOPlist