Unikli špecifikácie Xiaomi Mi 10 Pro, čo všetko prinesie?

Xiaomi plánuje predstaviť novú vlajkovú loď Mi 10 v Číne a podľa uniknutých informácii sa tak má stať 11. februára. Čo všetko prinesie?

Hoci dátum spustenia ešte nie je potvrdený, veľa únikov nám už poskytlo veľa informácií o telefóne. Správa spoločnosti XDA nedávno odhalila, že model Xiaomi Mi 10 Pro ponúkne rýchle nabíjanie 66W, čo je šialené. No, to je len jedna z ďalších ohromujúcich špecifikácií, ktoré má telefón. Používateľ na weibo zdieľal snímku obrazovky z Mi 10 Pro 5G „o telefóne“, ktorá odhalila kľúčové špecifikácie. Podľa nej má telefón ponúknuť 6,4“ displej s Full HD + rozlíšením, pričom zaujímavé bude, aký pomer strane ponúkne. Okrem toho sa hovorí o obnovovacej frekvencii 120 Hz, ale predpoklady sú, že telefón bude mať obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Každopádne existuje verzia s Qualcomm Snapdragon 865 SOC a 5G modemom, ktorý má mať neuveriteľných 16GB RAM a 512GB interné úložisko. To je priam šialené, pretože doteraz sme videli telefóny najviac s 12GB RAM.

Na zadnej strane sú štyri snímače fotoaparátu, ktoré ponúknu kombináciu 108 MPx, 16 MPx, 12 MPx a 5 MPx snímačov. Očakávame, že to bude hlavný širokouhlý objektív, sekundárny ultraširokouhlý fotoaparát, tretí teleobjektív a štvrtý makro objektív. Nakoniec je tu obrovská batéria 5250 mAh, ktorá, ako sme už spomenuli, podporuje rýchle nabíjanie 66W. Už vieme, ako vyzerá telefón, a to vďaka nedávno zverejneným živým obrázkom Xiaomi Mi 10 Pro 5G. Takže, ak sú tieto špecifikácie správne, nasledujúci TOP model od Xiaomi vyzerá priam šialene. Aká však bude skutočnosť? To ukáže blízka budúcnosť.

Zdroj: DH

Komentáre (5)
Pjetro de

66 W / 3,6 V = 18,3 A

Vie mi prosim niekto osvetlit ako je mozne nabijat bateriu v mobile prudom 18,3 A? V zaujme znizenia prudu a ak to bude QC3/QC4, vie mi niekto osvetlit ako je mozne nabijat 3,6/3,7V bateriu s napatim niekde medzi 7-9-12 V ?

deebee

treba si trosku pocitat specifikacie certifikatov... uz davno sa nenabija 3,6V ale 5V, 9V, 12V a dokonca aj 20V... 66W nabijanie bude nabijane 11V o max 6A ;-) -> 11Vx6A=66W

pekny den

Pjetro de

nasobit viem aj ja, citat specifikaciu QC3/QC4 v tabulke na wiki detto - na otazku si absolutne neodpovedal

mna zaujima, ako je mozne bateriu s nominalnym napatim 3,6/3,7 V (dobre, pri uplne nabitom stave 4,20-4,25V a to je aj standardne nabijacie napatie), tak ako je mozne takuto bateriu nabijat s 9 ci 12 ci 20 voltami, ked sa ma nabijat iba so 4,20-4,25 voltami

pekny den

Inverter

Možné to nie je, lebo cez tenulinké drôtiky USBC 18A nepretlačíš :)
16A je limit pre jednofázovú zásuvkovú inštaláciu 240V AC - a ak si staval dom, alebo rekonštruoval byt, iste vieš, že žiaden elektrikár nezaváha a aj bez rátania tam vrazí meď prierezu 2,5mm2 (keďže sa dnes používa trojvodičová inštalácia, tak 3x2,5mm2.
Na druhej strane vývojári USB sa už úplne utrhli z reťaze a vrátili sa tam, kde voľakedy začali.
Z elektrikárskeho pohľadu cieľom USB totiž bolo nahradiť mnohožilové paralelné (až 36 žíl) a sériové káble (až 25 žíl) elegantne jednoduchým štvorvodičom, ktorý by navyše niesol - okrem informácií -ešte aj napájanie.
Dovtedy niečo nevídané (hoci drvivá väčšina sériových káblov v skutočnosti z tých 25 vodičov využívala iba 3 (v podstate všetci - okrem modemov).
A teraz tu mám USBC, ktoré potrebuje 17 drôtov a už sa ani divá sviňa nevyzná v kombinácií všetkých koncoviek.
Takže ste si kúpili krásny, lacný a štíhy USBC káblik ?
Fajn.
Dokonca aj naozaj bude fungovať - dokonca nabíjanie, aj data !
Ale zabudnite na rýchlonabíjanie a ultrarýchle prenosy USB 3.1 (či viac)
Aksi budete chcieť kúpiť taký káblik, tak musíte načrieť do pudiláru hlbšie - ale hlavne to už nebude káblik, ale kábel ako od miešačky :(
Lebo vysoký nabíjací prúd aj veľmi vysoké frekvencie frekvencie proste nepustia :(((
Ale konce budú vyzerať rovnako - akurát ten jeden bude modrý (a mal by byť súčasne aj žltý - takže ešte možno vznikne aj zelený - a všetci budú myslieť, že skrz globálne otepľovanie :)
PS ak by som do nejakej baterky mal tlačiť 18A - tak by som to asi radšej robil na balkóne a s ochrannými okuliarmi ;)

Linhoff Haselblad

16 GB je pre telefón super.
Veselé je, že momentálne robím na starom netbooku s 2GB RAM a mám súčasne spustený Firefox, Outlook, aj AutoCad .
Síce robím len 3D modelovanie budovy v ktorej práve sedím (už je skoro hotové), ale aj tak mám ešte stále dosť RAM na občasné spustenie Excelu, keď potrebujem niečo prepočítať, prehliadača fotiek ak pozrieť a Word-u ak napísať.
Netvrdím, že by to bolo delo - ale dá sa pohodlne.
Samozrejme tonie sú posledné verzie uvedených programov - lebo to by sa zrejme už nedalo :(
Lenže mne úplne a bohate stačí funkcionalita tých starších - a popravde Office stále využívam tak na úrovni 1995, hoci si aj píšem makrá vo VBA (včítane prenosov do a z AutoCad-u)
Smutným faktom však je, že 1GB RAM je už pre dnešné browsery málo a tak som pred dvoma rokmi ten netbook (EeePC) už skoro zahodil (lebo RAM má naletovanú napevno :(
Ale ajhľa - na AliExpresse som našiel rovnaký motherboard s 2G - a za našu cenu 2G modulu ...
No nekup to ;)
Že s tým sa nedá robiť, lebo na mrňavej obrazovke AutoCad nerozchodíš (keďže EeePC ani nemá potrebný driver) ?
Nuž s trikom sa dá a s 24" monitorom 1920*1200 to ide super :)))
Na záver však toľko, že aj keď 16GB RAM je na mobil zrejme ešte stále prehnane veľa (však tam neexistujú žiadne poriadne programy) - tak 100Mpix foťák je zúfalo málo :(
lebo ak chcem mať digitálny zoom v kvalite analógového (čo je jediný zmysel snímačov nad cca 8MPix pre bežného užívateľa - už len skrz obrovský nárast veľkosti miesta, čo taká fotka zaberá na disku), tak pre dvojnásobné zväčšenie musím mať chip s 4x väčším počtom aktívnych elementov (to je z hodín geometrie). Takže ak som doteraz mal 64Mpix - tak nasledovná voľba bude 256Mpix - alebo 1Tpix (ale to len keď budem chcieť fotiť nahú susedu v okne oproti ;)

Pridať nový komentár
TOPlist