Twitter zablokoval Trumpov účet

Mikroblogovacia sociálna sieť Twitter permanentne zablokovala účet exprezidenta Trumpa.

Twitter na svojej stránke uviedol, že po kontrole príspevkov na účte @realDonaldTrump sa rozhodol natrvalo zablokovať spomínané konto, a to kvôli obavám ďalšieho podnecovania násilia. Sociálna sieť najskôr dočasne zablokovala účet exprezidenta Spojených štátov amerických na základe podnecovania davu, ktorý vnikol do budovy Kapitolu, čím tento dav narušil certifikáciu Joe Bidena Kongresom. Twitter pôvodne účet zablokoval najskôr len na dvanásť hodín.

Nakoniec sa sieť rozhodla natrvalo zablokovať Trumpov účet, nakoľko nepokoje naďalej pokračovali a Twitter mal obavy, že po jeho odblokovaní by mohol naďalej podnecovať ľudí k násiliu. Bývalý prezident uviedol vo svojom tweete ( než bol zablokovaný), že sa nezúčastní inaugurácie svojho oponenta Joea Bidena, pričom takáto situácia sa v histórii Spojených štátov amerických ešte nestala. Sociálna sieť sa taktiež obávala, že by Trump mohol podnecovať ľudí k násiliu aj počas inaugurácie nového prezidenta.

Hneď v piatok 8. januára podpísalo viac ako 300 zamestnancov petíciu na trvalé zablokovanie Trumpovho účtu, pre vyvolávanie nepokojov, ktoré sa udiali 6. januára 2021. Zamestnanci požadovali preskúmať spoluúčasť siete na podnecovaní násilia, po tom ako novozvolený prezident Biden nazval tento incident povstaním. Zamestnanci v petícii spomínajú strach o blaho Spojených štátov, spoločnosti a jej zamestnancov.

Zdroj: TheVerge, Twitter,

Pridať nový komentár
TOPlist