Twitter investoval $70 miliónov do služby SoundCloud

 
Sociálna sieť Twitter sa rozhodla zabezpečiť si podiel v oblasti streamovania hudby cez službu SoundCloud.

Práve táto oblasť sa môže v posledných rokoch pýšiť pomerne rýchlym rastom, za čo vďačí najmä službám ako Apple Music, Spotify, či práve SoundCloud. Twitter pred pár rokmi zvažoval aj možnosť odkúpenia celej služby, no napokon sa do tohto kroku neodhodlal. Posledné správy však hovoria o investícii zo strany sociálnej siete vo výške 70 miliónov amerických dolárov.
 
 
Obe zainteresované strany potvrdili vykonanú investíciu, no žiadne bližšie informácie neboli verejnosti poskytnuté. Zdá sa teda, že Twitter nehodil myšlienku spolupráce so službou SoundCloud úplne za hlavu, napriek tomu, že sa v roku 2014 neodhodlal k jej kúpe. V tom čase si sociálna sieť hojila rany z neúspešného pokusu o spustenie vlastnej hudobnej služby.
 
Vykonaná transakcia má rôzny vplyv na obe spoločnosti. Kým hodnota služby SoundCloud nijako závratne neporastie, sociálnej sieti Twitter sa podarí znížiť tlak vyvíjaný zo strany investorov ohľadom neschopnosti prilákania nových používateľov. Nech už sa však pozrieme na situáciu z akéhokoľvek pohľadu, pre obe strany bola transakcia výhodným krokom. Služba SoundCloud totiž pôsobí na trhu, ktorý neustále rastie a konkurencia je čoraz viac nekompromisnejšia. Preto je potrebné získavať stále viac a viac nových zákazníkov, aby si udržali svoju pevnú pozíciu.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist