TUKE Space Forum: Projekt SpaceDrive - revolučný pohon pre medzihviezdne lety

Webináre nazvané “Diskusie s vedcami” sú realizované v rámci projektu TUKE Space Forum a priblížia vybrané projekty súčasného vesmírneho výskumu. Prednášajúcimi na týchto webinároch sú poprední predstavitelia týchto experimentov.

Prvá tohtoročná prednáška bude o revolučných pohonoch pre medzihviezdne lety. Na Technickej Univerzite v Drážďanoch sú najlepší na svete v ich testovaní. Porozpráva nám o tom Prof. Martin Tajmar riaditeľ Aerospace engineering institute na TU v Drážďanoch.

O čom prednáška bude

Slovami Martina Tajmara: Medzihviezdne lety v rozmedzí dĺžky ľudského života sú v súčasnosti mimo dosahu našich fyzikálnych a technických možností - alebo sú úplne nemožné. Napriek tomu - mnohé technológie, ktoré dnes používame, boli nie až tak dávno tiež nemožné. Takže, existujú na obzore nejaké technológie, ktoré môžu spôsobiť revolúciu v kozmickom cestovaní? Na TU Drážďany staviame najlepšie ťahové váhy na svete, aby sme dôveryhodne vyhodnotili tvrdenia z literatúry a testovali v režimoch, ktoré doposiaľ neboli dostupné. WARPový pohon, tu sme ...

O prednášajúcom:

Prof. Martin Tajmar získal titul B.Sc., M.Sc. z fyziky a doktorát z elektrotechniky na Viedenskej technickej univerzite v Rakúsku, ako aj magisterský titul v kozmických štúdiách na International Space University vo francúzskom Štrasburgu. V roku 1999 nastúpil do Európskej vesmírnej agentúry ESA na pozícii Young-Graduate-Trainee v sekcii elektrických pohonov. V roku 2000 prešiel na Austrian Institute of Technology, kde bol v roku 2005 vymenovaný za vedúceho oddelenia vesmírneho pohonu a pokročilých konceptov. V rokoch 2010 - 2012 bol docentom pre letecké inžinierstvo na KAIST v Kórei a v roku 2012 bol vymenovaný za riadneho profesora a vedúceho katedry kozmických systémov na Drážďanskej Technickej Univerzite (TU Dresden) v Nemecku vyvíjajúcej elektrický / pokročilý pohon, inovatívne energetické a mikrosatelitné riešenia. Od roku 2014 je riaditeľom ústavu leteckého inžinierstva na TU v Drážďanoch.

Webinár sa uskutoční v Stredu, 21. apríl 2020 o 16:00 cez Zoom na adrese

https://zoom.us/j/7312925489
 

Web projektu: spaceforum.sk

Zdroj: Tlačová správa

Pridať nový komentár
TOPlist