Trvalo 24 rokov kým sa podarilo prejsť hru Doom II na 100%

Konečne sa podarilo objaviť a prekonať skrytý level v Doome II. Trvalo to iba 24 rokov od vydania hry.

Znie to neuveriteľne ale hráč s nickom Zero Master objavil glitch alebo jediný spôsob v hre ako odomknúť skrytý level. Je tiež neuveriteľné, že táto hra sa dnes stále hraje. O leveli sa vedelo dávno, ale bez cheatov neexistoval spôsobov ako ho odomknúť a prejsť.

Jeden z pôvodných vývojárov hry – John Romero potvrdil, že toto je jediné riešenie ako prejsť level na 100%. Skrytý level sa nachádza na mape 15 tzv. „Industrial Zone“. A až donedávna neexistoval spôsob ako ho prejsť. Museli ste sa najprv dostať k teleportu, ale to bolo nemožné, pretože sa pri priblížení celé poschodie „vymklo“.

Hráč prišiel na to, že je možné AI vylákať do uvedenej oblasti, následne jedine AI vám môže pomôcť aktivovať tajný level. Celé je to trošku zložitejšie, preto odporúčame pozrieť video.

Zdroj: techspot

Komentáre (7)
Nebbius
stále hraje alebo stále "hrá"
KillerSlovakia
Secret level z Industrial Zone Vede na map 31 MAP31: Wolfenstein Z mapy Wolfenstein sa da pokracovat v MAP16: Suburbs alebo secret exitom ako v Wolfenstein 3D E1M1 na Super Secret Level (v Wolfenstein 3D exit na E1M10 secret level) MAP32: Grosse (Wolfenstein 3D E1M9 Boss Level Boss in MAP32 Grosse E1M9 Wolfenstein 3D boss : Hans Grösse ( Hans Grosse) Doom 2 Boss : Cyberdemon
strg
Nechcem kaziť radosť tomu chalanovi, ale ja som to prešiel už pred 20 rokmi akorát som nevedel že je to niečo extra.
jajo
ja tak isto..
Dunco2
Zaujimave, ze si to tak pamatate.....zvlast v hre, kde je jeden level ako druhy. Bud ste sa tam dostali cheatom co nie je nic extra, alebo vam uz zlyhava pamat. Kedze sam Romero potvrdil, ze toto co urobil ten chalan s popmocou AI je jediny, takpovediac, legalny sposob, ako sa do toho levelu dostat, ma to urcite vyssiu hodnotu, ako ked si niekto natuka cheat.
Anonymný
asi si to zapamatal lebo tam na dlho zatvrdol a bol to uspech ked to vyriesil :)
Ne-verím
Ako prišli nato, že nikdo to neodhalil 24 rokov ? Neviem o tom žeby mňa niekdo sledoval hrať dooma a viem že veru v tej dobe som internet ani nemal, keby už náhodou bolo nejaké sledovanie hrania. A taký som sprostý že som si tento článok prečítal a hladal v ňom niečo, čo neprišlo :D
Pridať nový komentár
TOPlist