Trump zrušil svoj blog

Donald Trump takmer po mesiaci zrušil svoj blog. 

Bývalý americký prezident Donald Trump, takmer po mesiaci zrušil svoj blog. Presnejšie, dňom 2. 6. 2021 sa skončila éra príspevkov, ktoré si mohli prečítať sympatizanti exprezidenta. Blog, o ktorom sa zo začiatku hovorilo ako o sociálnej sieti, bol hlavne odpoveďou na zrušenie účtov na sociálnych sieťach. Presnejšie išlo o siete, ako: Twitter, Facebook alebo YouTube. Tieto sociálne siete zablokovali účty bývalého prezidenta Spojených štátov amerických z dôvodu podporovania výtržností v budove Kapitolu. Tieto nepokoje vznikli ako forma nesúhlasu na výsledky volieb, ktoré vyhral Joe Biden.

Trump nelenil a krátko po zákaze, ktorý dostal od sociálnych sietí vyhlásil, že spustí svoju vlastnú platformu, ktorá sa nakoniec ukázala len ako blog s krátkymi príspevkami exprezidenta.

Pravým dôvodom zrušenia webovej stránky majú byť aktuálne rokovania s ďalšími sociálnymi sieťami, kde by mohol Donald Trump osloviť väčšie publikum. Momentálne sa hovorí o dvoch sociálnych platformách - FreeSpace a CloutHub. Exprezident pravdepodobne nemá záujem vstúpiť do jednej, prípadne oboch platforiem ako akcionár, ale len ako užívateľ s platenou licenciou.

Za prvotným úspechom bývalého prezidenta Trumpa stáli práve sociálne siete, pričom najväčší úspech zaznamenal na platforme Twitter. So svojim blogom už nemal taký dosah ako predtým a podľa dostupných údajov, išlo len o 212 000 sledovateľov.

Zdroj: TheVerge, Cnet,

Pridať nový komentár
TOPlist