TP-LINK TL-PA6010KIT zaistí prenos dát po elektrických rozvodoch s rýchlosťouaž 600 Mbit/s

Česká republika, Praha – 9. 1. 2014 – SpoločnosťTP-LINK, celosvetový dodávateľ domácich a SOHO sieťových produktov, prináša na pulty slovenských obchodovsetpowerline adaptérovs označením TL-PA6010KIT. Novinka obsahuje dve zariadenia TL-PA6010, ktoré po zapojení do bežnej elektrickej zásuvky premeniaexistujúce elektrické rozvody na vysokorýchlostnú dátovú sieť s priepustnosťouaž 600 Mbit/s. Všetkých priaznivcov kvalitnej filmovejprodukcie bude určitezaujímať, že takéto riešenie je dostatočné aj pre streamovanie niekoľkýchHDalebo dokonca 3D filmovzároveň.

Multimediálna zábava v každej miestnosti

Dvojica zariadení TL-PA6010 dokáže vďaka technológii HomePlug AV poskytnúť stabilný a vysokorýchlostný prenos dát na vzdialenosť až 300 metrov. Je preto vhodným nástrojom k vytvoreniu jednotnej siete, ku ktorej môže byť pripojená široká škála domácich zariadení počínajúc počítačmi a hernými konzolami cezset-top boxy, IPTV a tlačiarneaž po NAS úložiská. Prenášané dáta sú navyše šifrované pomocouAES, používateľ preto nemusí mať obavy z ohrozenia súkromia a bezpečnosti svojich súborov.

Nenápadné a úsporné

Powerline adaptéry TL-PA6010 súvďaka výške 6,3 cm, šírke 4,7 cm a bielej povrchovej úpravepo zasadenído elektrických zásuviek veľmi nenápadné a nepôsobia rušivým dojmom. Ethernetový port, prostredníctvom ktorého sú dáta prenášané, sanachádza na spodnej strane zariadení.

Vďaka prepracovanému úspornému režimusavyznačujútiežnízkou energetickou náročnosťou. Pokiaľ určitú dobu nedochádza k prenosu alebo príjmu dát, prejdú adaptéry automaticky z prevádzkového režimu do „Power-Saving“ módu a v závislosti na konkrétnych podmienkach tak môžu ušetriťaž 80 %potrebnejelektrickejenergie.

Jednoduché zapojenie a optimalizácia prenosu

Pretože zariadeniafungujú na princípe„plug and play“, nie jek vybudovaniu siete potrebná žiadna inštalácia. Adaptéry stačí iba pripojiť do elektrickejzásuvkya stlačiť tlačidlo pre párovanie. Týmdôjde k automatickémuvyhľadaniudruhého adaptéruv sieti a vzájomnému spárovaniu.

Zariadenia ďalej disponujú funkciou QoS (Quality of Service), vďaka ktorej sú schopné optimalizovať prenos dát v závislosti na ich type. Používateľ si zvolí, k akému účelu chce sieť v danom okamžiku používať– či už sajedná o surfovaniena internete, hranieon-line hier, streamovanieaudio/video alebo VoIP – a QoS prispôsobí parametre prenosu tak, aby čo najviacvyhovoval zvolenému účelu.

Set powerline adaptérov TP-LINK TL-PA6010KIT zakúpite u obchodných partnerov spoločnosti TP-LINK za odporúčanú koncovú cenu 84,11 € vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti

·         Štandard HomePlug AV umožňuje dátový prenos po elektrickej sieti rýchlosťouaž 600 Mbit/s do vzdialenosti až 300 metrov.

·         K prevádzkenie sú potrebné žiadne nové drôty -sú využívané existujúceelektrické rozvody.

·         Úsporný režim umožňuje ušetriťaž 80 % potrebnej elektrickejenergie.

·         FunkciaQuality of Service optimalizuje parametre siete podľa typu prenášaných dát.

 

Technické špecifikácie

Hardwarové špecifikácie

Štandardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab

Rozhranie

1 x gigabitový ethernetový port

Typ prípojky

EU, UK, US

Tlačidlá

Párovanie

LED indikácia

Napájanie, powerline komunikácia, ethernet

Rozmery (š x h x v)

63 x 47 x 40 mm

Spotreba

< 3 W

Dosah

300 metrov cez elektrický okruh

 

 

Softwarové funkcie

Modulačná technológia

OFDM (PLC)

Šifrovanie

Powerline: 128bit AES

 

Ostatné

Certifikácie

CE, FCC, RoHS

Obsah balenia

Dvojica powerline adaptérov TL-PA6010

Ethernetový kábel (2 m)

Disk CD s ovládačmi, manuálom a ďalšími nástrojmi
Príručka pre rýchlu inštaláciu

Systémové požiadavky

Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux

Nároky na prostredie

Prevádzková teplota: 0 ℃~ 40 ℃
Teplota pre uskladnenie: -40 ℃~ 70 ℃
Prevádzková vlhkosť: 10 % ~ 90 % nekondenzujúca
Vlhkosť pri uskladnení: 5 % ~ 90% nekondenzujúca

Pridať nový komentár
TOPlist