TOSHIBA vyvinula algoritmus, ktorý poráža aj kvantové počítače!

Toshiba tvrdí, že vyvinula algoritmus, ktorý dokáže v niektorých výpočtoch poraziť aj kvantové počítače a to za použitia štandardného hardvéru, nie experimentálneho.

Toshiba tento týždeň oznámila vyvinutie nového algoritmu, ktorý pripravovala celé roky pomocou analýzy trhových dát. Využila pritom niekoľko superpočítačov, vďaka tomu bola schopná nájsť šablónu a zhodu pri rýchlejšom riešení problémov. Algoritmus nazývajú „Simulated Bifurcation Algorithm“.

Výhodou je, že algoritmus je možné nasadiť na súčasné počítače. Minulý rok spoločnosť demonštrovala, že dokáže veľmi presné výsledky dosiahnuť optimalizáciou 2000 premenných asi za 50 mikrosekúnd. Je to prekvapivo 10-rýchlejšie než dnešný kvantový počítač!

Metóda SBA je skalárna a je možné ju rozšíriť, funguje na klastroch klasického procesora ako aj programovacích hradlách FPGA a pod.

Pre Viac informácií odporúčam prečítať pôvodný text.

Zdroj: v texte

Komentáre (1)
lentak

To bude raj pre hackrov, naburat niektore hesla dnes bolo nemozne, lebo by na to potrebovbovali cele roky prace na najrychlejsich pocitacoch a dnes im novy algoritmus zrychli pracu desatnasobne, takze diaden ucet nebude bezpecny.

Pridať nový komentár
TOPlist