Torrentové weby dostali vysokú pokutu za šírenie filmu Expendables 3

 
Sudca Kalifornského súdu vyriekol finálny rozsudok v procese medzi spoločnosťou Lions Gate a tromi obžalovanými občanmi, ktorí stoja za torrentovými stránkami. Dôvodom sporu bolo šírenie kópie filmu Expendables 3.

Mnohí milovníci akčných filmov na celom svete určite poznajú filmovú trilógiu Expendables, v ktorej sa objavujú najväčšie herecké esá posledných desaťročí. Práve posledný film úspešnej ságy sa stal predmetom sporu, ktorý skončil až na súde v americkom štáte Kalifornia.
 
 
Štúdio Lions Gate, ktoré stojí za produkciou filmu, totiž zažalovalo trojicu web stránok, ktorých obsah tvoria výlučne torrenty. Sudca včera vyriekol rozsudok, na základe ktorého musia Muhammed Ashraf (stránka Lime Torrents), Lucas Lim (Swakshare) a Tom Messchendorp (Dotsemper) zaplatiť štúdiu celkovú sumu $450 000, čiže každý jeden príde o čiastku $150 000.
 
Ani jedna z týchto troch stránok nie je priamo zodpovedná za únik filmu, ale takisto nepodnikli žiadne kroky pri výzvach od štúdia na zastavenie šírenia kópie. Obžalovaným nepomohla najmä skutočnosť, že film celosvetovo v kinách zarobil vyše $575 miliónov. Spomenuté stránky totiž šírili torrent ešte pred samotným uvedením filmu do kín, čím podstatne znížili príjmy žalobcu.
 
Vysoká suma má slúžiť ako strašiak pre ďalšie weby, aby sa v budúcnosti vyvarovali podobného konania.
 
Zdroj: thenextweb
 
Komentáre (1)
MQ
"čím podstatne znížili príjmy žalobcu." Tak to by som chcel vidiet (a pobavit sa na tom) ako nieco tak neexaktne dokazovali. Keby bolo keby a podobne bludy. Jedine o co islo, je naozaj zastrasenie, nic viac. Pretoze dobry obhajca by obzalobu prave vdaka takejto nedokazatelnej "malickosti" rozniesol na kopytach.
Pridať nový komentár
TOPlist