Titan X pretaktovaný na 1550MHz!

, Autor: Ján Kisty

nVidia GeForce Titan X môže byť jednou z najdrahších jednočipových grafických kariet, to však nemení na fakte, že overclockeri sa aj tak snažia posunúť jej limit.

Pred dvoma týždňami vydaná GTX Titan X, je údajne najlepšia karta súčasnosti vo všetkých ohľadoch. Je založená na architektúre Maxwell, pričom obsahuje 3072 stream procesorov. Je osadená 12GB pamäte typu GDDR5, pričom jadro je nataktované na 1GHz, s Boostom až na 1,075GHz. Jej cena v našich obchodoch je stanovená na +/- 1100€.

Pri tejto cene je teda otázne, či chcete riskovať taktovať takúto kartu. To však niektorých nadšencov neodradilo. 3DCenter fórum vydalo modifikovaný BIOS, ktorý odomyká kartu a púšťa jej nastavenia do nových rozmerov. Presnejšie TDP limit je posunutý až na 121% a zároveň napätie jadra je možné zvýšiť až na 1,281V (údajne ale napätie nejde zvýšiť cez 1,275V). To znamená o dosť viac než s bežným biosom. S tým je ale pridané riziko vo forme kratšej životnosti karty a zároveň sa tvorí viac odpadového tepla. Ronald Gasch informoval web bit-tech, že s týmto Biosom bol schopný pretaktovať kartu (údajne stabilne) až na 1550MHz. To je masívny nárast!

V prípade, ak túto kartu vlastníte, beriete na vedomie všetko riziko s nahratím custom biosu a pretaktovaním, BIOS nájdete v tomto linku.

Zdroj: bit-tech

 

Kľúčové slová
GeForce, GeForce Titan X, nVidia, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Titan X pretaktovaný na 1550MHz!

jednojadrová grafika? S3 Trio is alive!!? To je buď nejaká nová technológia, alebo len prepisujete bez rozmyslu...už len z tohoto "vášho" článku by ste vedeli, že tých jadier má 3072.
Takže asi jednoprocesorová (keďže čip sa nerovná procesor a to sa nerovná jadro).

Re: Titan X pretaktovaný na 1550MHz!

Dobry den,
zalezi na uhle pohladu..ale opravil som to na jednocipova... nVidia ich nazyva CUDA Cores..

D.

Poslať nový komentár

TOPlist