TIP: Zatopená klávesnica, nezúfajte!

Poznáte to. Všade o tom píšu, ako si nemáte nosiť jedlo či pitie ku klávesnici. Vy to aj tak ignorujete a čo sa vám nestane? Polejete si svoju novučičkú mechanickú klávesnicu s RGB podsvietením. Ajejej poviete si.

Prvé čo urobíte je, že necháte klávesnicu vysušiť. Potom vás čaká čistenie ideálne WD40 alebo isopropanolom. Opísali sme jednu z tých horších situácií. Avšak v praxi vám prestane fungovať jedna či viacero kláves alebo prestane reagovať myš. Prinášame vám teraz pár tipov ako si môžete otestovať jednotlivé klávesy či tlačidlá, rýchlo a hlavne zadarmo!

Prvým testerom je Key-Test Keyboard Test online od ruských tvorcov. Ide o veľmi jednoduchú a hlavne prehľadnú pomôcku. Stačí do webové prehliadača iba stláčať príslušné klávesy. Na obrazovke hneď uvidíte, ktoré klávesy vám vynechávajú.

Ďalšou stránkou je keyboardtester.com, ide o podobný test klávesnice ako sme si napísali vyššie, k tomu ale pribudla jednoduchá kontrolná zvučka.

A čo tak využiť vstavanú klávesnicu v systéme Windows? Ak si už skutočne neviete rady, toto bude výborný pomocník. Váš počítač môžete stále používať. Stačí do Štartu napísať „klávesnica“. Ani pokazená klávesnica vás tak úplne od práce či dôležitých mailov neodstaví :). 

Posledným pomocníkom môže byť šikovný program od Passmarku. Táto aplikácia sa síce inštaluje, ale o to viac informácií poskytuje. Vďaka nej viete identifikovať zaseknutú klávesu, dobu zaseknutia či prístupovú dobu jednotlivých kláves a samozrejme prístupovú  dobu. Otestovať viete aj myš a dokonca jej poll rate! Jej nevýhodou je, že ju môžete zadarmo používať iba 30 dní.

Image Credit: airport-suppliers.com

Komentáre (1)
Caesar
Podľa tohto článku väčšina z tých programov nerobí nič viac ako hocijaký program do ktorého môžem písať text. Veľmi "užitočný" článok.
Pridať nový komentár
TOPlist