Tínedžer žaluje Apple o 1 miliardu dolárov

Osemnásť ročný tínedžer z New Yorku žiada od spoločnosti Apple odškodné vo výške 1 miliardy amerických dolárov. Tvrdí, že systém rozpoznávania tváre v obchode Apple ho nesprávne identifikoval, ako zlodeja.

Mladík menom Ousmane Bah tvrdí, že niekto mu ukradol jeho občiansky preukaz s jeho údajmi, na ktorom ale nebola fotografia a ukradol tovar v obchode Apple v hodnote 1200 dolárov. Následne mal Apple naprogramovať systém rozpoznávania tváre, do ktorého zadal údaje z občianskeho preukazu, na ktorý bol ukradnutý tovar kúpený a ten ako zlodeja označil Ousmana Baha.

Zlodej na jeho občiansky preukaz kradol ešte v pobočkách v New Jersey, Delaware a Manhatane.

Bah sa dozvedel o krádežiach na svoj občiansky preukaz až po tom, čo mu bolo doručené predvolanie na súd poštou.

Vyšetrovateľ, ktorý mal na starosti prípad, kontroloval video záznamy z bezpečnostných kamier v Apple a vyhlásil, že zlodej sa na Ousmana Baha nepodobal. Naviac Bah v dobe, keď došlo ku krádeži v Bostone, sa zúčastnil na školskej akcií.

Súd Baha oslobodil a dodal: „Používanie softvéru na rozpoznávanie tváre v obchodoch na sledovanie jednotlivcov podozrivých z krádeže je typom orwellovského sledovania, ktorého sa spotrebitelia boja najmä preto, že sa dá predpokladať, že väčšina spotrebiteľov si neuvedomuje, že ich tváre sú tajne analyzované.“

Zdroj: NYPOST

Komentáre (8)
Miki

Nejak sa mi to nezda :-) Zil som V New Yorku zopar rokov ale ID(obciansky preukaz)bez fotky som teda nevidel :-))) A pochybujem ze by v inom state USA take mali :-)) Pretoze preto sa to vola" ID"Identity document(nie je to obciansky preukaz) ze podla neho mozno cloveka identifikovat :-)) Mimochodom specialne v state New York ma take ID len ten co nema vodicsky preukaz :-) Po ziskani vodicaku treba ID card vratit .

Mickey Mouse

Uff, odkedy maju v USA obcianske preukazy? Mozno to bol vodicsky, ktory v USA casto pouzivaju pre identifikaciu osob.

Michal Bajánek

Islo o ID kartu, nieco na sposob masho obcianskeho preukazu

etrealista

Bol to teeneger bez vodičáku. Inak by mal vodičský preukaz ako identifikáciu, pokiaľ nie je držiteľom vodičského oprávnenia používa k identifikácii ID kartu.

Peter Oco

Trochu :zavadzajuci: clanok
https://www.macrumors.com/2019/04/22/student-facial-recognition-false-a…
Student stratil, alebo mu bola ukradnuta studentska identifikacna karta bez fotografie ( t.j. nie ID karta ani "obciansky preukaz: ), nasledne po jej pouziti cudzim clovekom v predajni apple si spojili tvar s kartou a hladali konkretnu osobu, nasledne zistili ze maju mylne spojenu tvar s udajmi. a za toto ich chce student zalovat ?

Peter oco

clanok je nepresny,, jednalo sa o ukradnuty studentskom dokument bez foto, ktoru si v predajni spojili s tvarou, nasledne zistili ze sa jedna o inu osobu, pytat za toto odskodne v takej sume je dost ulet, hlavne ak studen nevie ci doklad stratil, alebo mu ho ukradli a nenahlasil stratu...

suxi

len miliardu? zda sa mi to, alebo v USA su ludia cim dalej skromnejsi?

Igor

Studentík asi nevie čo od dobroty... Firma hu mohla na oplátku žiadať o napr. tiež miliardu za poškodenie dobrého mena, nakoľko ho podľa stratených údajov dobré našli, len sa zistilo že to nie je on, keďže nenahlásil stratu študentskej karty... By sa mu hneď scvrkol, ak by mu domov prišla takáto výzva... :)))

Pridať nový komentár
TOPlist