Tínedžer prekazil krádež člnu pomocou dronu

, Autor: kupcik
 
Skupinka tínedžerov, ktorí dovolenkovali na ostrove Camano Island vo Washingtone, sa behom jedného popoludnia stala svedkom krádeže, ktorú sa rozhodli prekaziť. 

Štrnásťročný Chris Harris a jeho priatelia boli na návšteve ostrova zo San Francisca, no jedno poobedie boli svedkami krádeže vlastného člna. Skupinka tínedžerov išla okolo móla práve v okamihu, keď zlodeji na rýchlostnom člne uvoľňovali lano z lode, ktorú tam večer predtým zakotvili.
 
Akonáhle zlodeji zapojili kradnutý čln za ten svoj, snažili sa čo najrýchlejšie z miesta činu utiecť. Harris neváhal ani chvíľu, naštartoval svoj dron a vydal sa vzdušnou cestou pátrať po kradnutom člne. Počas celého letu zaznamenával z dronu video v 4K rozlíšení.
 
Zdroj: abcnews.com
 
Napriek tomu, že dronu trvalo približne minútu kým úspešne vzlietol, Harris s ním letel rýchlosťou až 80km/h čím sa dokázal dostať priamo nad čln so zlodejmi. Tí si ho vo výške takmer 6 metrov vôbec nevšimli. Mladík bol schopný sledovať zlodejov dlhší čas a získal kvalitné zábery, no nakoniec sa mu dokázali aj tak stratiť.
 
Zúfať však nemusel, pretože natočené zábery boli postačujúce na to, aby miestna polícia dokázala odhadnúť akým smerom sa zlodeji vydali. Na predpokladané miesto príchodu zlodejov boli okamžite vyslané posily, ktoré ich úspešne zatkli. Tínedžerom sa tak úspešne vrátil ich čln a mohli si užívať dovolenku aj naďalej.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
dron, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist