Tieto inteligentné vysávače nesmú uniknúť vašej pozornosti!

Robotické vysávače sa už pomaly stávajú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Vybrať si však ten správny môže byť niekedy celkom problém. To už nehovorím o cene, ktorá sa môže vyšplhať až k 1000 eur. Našťastie nie každý lepší vysávač vám spraví taký prievan v peňaženke. Dnes vám ukážeme zopár vysávačov, ktoré odvedú dobrú robotu a dajú vám tak viac času pre rodinu alebo iné koníčky.

Predstavovanie začneme vysávačom od Xiaomi pod označením Mijia 1C. Tento vysávač stojí 207 eur a dokáže vysávať aj mopovať. Po svojom okolí sa dokáže pohybovať dokonale vďaka LDS senzoru pomocou ktorého si dokáže vytvárať mapu miestnosti. Vysávač sa vďaka svojej malej výške 8.2cm poľahky dostane popod skriňu, či posteľ.

Mijia 1C sa hodí do bytov alebo domov s rozlohou do 100m2.

Daľším vysávačom, ktorý si dnes predstavíme je Alfawise V10 Max, ktorý teraz stojí 234 eur. Rovnako ako Mijia 1C aj tento vysávač vám dokáže povysávať aj poumývať podlahu. Na dokonalý pohyb po miestnosti využíva 360 stupňový radar so SLAM algoritmom podobne ako Xiaomi vysávače. Výhodou tohoto vysávača je 450ml nádržka na vodu, ktorej vypúšťanie vody je ovládané elektronicky v troch stupňoch rýchlosti. 

V tom, v čom predbehne väčšinu vysávačov je 6 módov vysávania: jednotlivým miestnostiam určíte prioritu, iba určitá časť miestnosti, No go zóny, dvojité vysávanie izby, vysávanie daného miesta, rôzny výkon výsavania v rámci miestnosti.

Tento vysávač je vhodný do väčších domov - výrobca odporúča veľkosť domu do 250m2.

Xiaomi Mijia 1S je ďaľším zo skvelých vysávačov Xiaomi. Vyniká dĺžkou vysávania až 2.5 hodiny vďaka batérie o veľkosti 5200mAh a je tak vhodný do domov o rozlohe 250m2. Mijia 1S stojí teraz 270 eur. 

Tento vysávač však nedokáže mopovať ako predošlé dva vysávače. Za to vám to však vynahradí skvelým vysávaním vďaka duálnemu navigačnému systému pozostávajúceho z LDS laseru a obrazového senzoru. Prvý menovaný skenuje svoje okolie a vidí tak lepšie prekážky, druhý zase určuje veľkosť objektov a spresňuje ich pozíciu.

360 S7 je vysávač, ktorý vám opäť poskytne možnosť aj vysávania aj umývania. Aktuálne stojí 343 eur a je dostupný z EU skladu. 

Tento vysávač je možné ovládať pomocou Alexa, či aplikácie. Na zmenu módov medzi mopovaním a vysávaním stačí iba vymeniť dané nádržky bez potreby meniť hocijaké nastavenia v aplikácii. Po vzore Xiaomi vysávačov, dokáže 360 S7 automaticky zvýšiť saciu silu v prípade, že nabehne na koberec.

Vysávač je vhodný do priestorov s veľkosťou do 180m2.

Poslednými dvoma vysávačmi, ktoré si predstavíme sú dobre známe Xiaomi Roborock S5 a S50. Tieto vysávače žnú "slávu" takmer v každej recenzii ktorú si prečítate.

S5 Max stojí teraz 424 eur, S50 stojí 334 eur. Oba vysávače dokážu rovnako mopovať aj skvelo povysávať. Rovnako ako ostatné Xiaomi vysávače sa aj tieto pohybujú vo svojom okolí vďaka LDS senzoru pomocou ktorého mapujú okolie a vytvárajú si mapku svojho okolia. Ľahko tak skontrolujete kde vysávač už bol a kde nie.

Roborock S5 sa hodí do priestorov okolo 200m2 a na jedno nabitie dokáže vysávať alebo mopovať 2 hodiny.

Roborock S50 sa zase hodí do o niečo väčších priestorov s rozlohou 250m2.

Inzercia

TOPlist